≡ Menu

Koncertní turné japonských umělkyň 2009

Miki Isochi – mezzosoprán, Shiyo Matsuura - klavír

Miki Isochi plakát 09.jpgJaponská  mezzosopranistka, sólistka tokijské  Nikikai opery, zavítá pro velký  úspěch podruhé do České  republiky s programem písní, operních árií, romantického klavíru a vánočních písní.
 
Rodištěm zpěvačky je japonská Chiba. Zpěv vystudovala na Státní  vysoké umělecké škole v Tokiu u N. Ihary. Po úspěšném absolutoriu si doplnila vzdělání  postgraduálním studiem na Vysoké  hudební škole Franze Liszta ve Výmaru ve třídě  V. Hrubé-Freibergrové a M. Hoffa. Začala se podílet na operních projektech jako členka souboru tokijské Nikikai-opery, kde současně získala zkušenosti operní pěvkyně. Miki Isochi je držitelkou 1. ceny pěvecké soutěže v Chibě a 2. cen z mezinárodních soutěží „Banrino-cyojyohai“ a „La splender Gesangwettbewerb“. Její sólový repertoár zahrnuje mnoho mší (Mozart, Vivaldi,…), Beethovenovu Devátou a Mahlerovu Druhou symfonii, Mozartovo Requiem, z oper jmenujme Carmen, Falstaff, Kouzelná flétna, Orfeo, Werther, Gianetta, La Clemenca di Tito a další.


Program:

Gioacchino Rossini: árie “Cruda sorte! Amor tiranno!” z opery Italka v Alžíru, Johannes Brahms: O věčné lásce op.43, č.1, Hugo Wolf: Cikánka, Gustav Mahler: “Chvála vyššímu intelektu”z cyklu “Chlapcův kouzelný roh”, Joseph Haydn: Klavírní sonáta C dur, č.16, Georges Bizet:  Habanera "Láska je pták nespoutaný" z opery “Carmen”, Felix Mendelssohn-Bartholdy: Písně beze slov op.30, č.1, 2, 4, Xavier Montsalvatge: Pět černošských písní