≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Uskutečněné projekty - inspirace » Koncertní turné zahraničních umělců » Koncertní turné kazašské pianistky Olgy Gollej

Koncertní turné kazašské pianistky Olgy Gollej

OLGA GOLLEJ – KLAVÍR (Kazachstán)

Olga Gollej výřez.jpgOlga Gollej se narodila v roce 1983 v Pawlodaru (Kazachstán). Její výjimečný talent se projevil již v pěti letech a po maturitě na hudebnícm gymnáziu byla jako hostující studentka přijata na na Vysoké hudební školy v Lipsku (Frau Prof. Schmidt) a Würzburku (S. Danhof). Od roku 2002 studuje na výmarské vysoké škole Franze Liszta.
Olga Gollej dosáhla několika ocenění v soutěži „Jugend musiziert“ v sólové i komorní hře, 1. cenu získala v klavírní soutěži v Norimberku (1999), 3. cenu v soutěži Roberta Schumanna ve Zwickau (2000), rusko-německou cenu kultury v Baden – Württemberku (2004) a zúčastnila se mnoha národních a mezinárodních kurzů komorní hudby, mj. pod vedením významných pedagogů a hudebníků jako např. Prof. C. von der Goltz, členové Vogler-Quartett a Leipziger Streichquartett. Četná vystoupení v zemích Evropy a Jižní Americe a podpora nadací „Jeunesses Musicales Deutschland“ a „Deutscher Musikrat“ jsou dokladem, že je tato mladá pianistka uznávaná v odborných kruzích. Její  procítěná a současně svébytná klavírní  hra ve Vás zanechá dlouhotrvající dojem.