≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Uskutečněné projekty - inspirace » Koncertní turné zahraničních umělců » Koncertní turné kuvajtského violoncellisty Nassiba al Ahmadieha

Koncertní turné kuvajtského violoncellisty Nassiba al Ahmadieha

Nassib Al-Ahmadieh - violoncello (Kuvajt), Johanna Zmeck - klavír (Německo)

Nassib Al-Ahmadieh + Joha.jpgNassib Al-Ahmadieh se narodil v roce 1977 v Kuvajtu. Válka mu zabránila studovat  a vzdělání se mu dostalo až v Libanonu, kde teprve v 18 letech mohl začít hrát na violoncello. na Národní libanonské konzervatoři. Po získání stipendia Daniela Barenboima v roce 2004 pokračoval ve studiu v Německu na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Výmaru ve třídě Christopha Spehra, sólového violoncellisty norimberské filharmonie. Cenné zkušenosti získal na interpretačních kurzech  u světově uznávaných sólistů a pedagogů /Yo-Yo Ma, John Sharp, Stephen Balderson aj./ a v orchestrech /komorní orchestr ECUME, orchestr West-Eastern Divan pod vedením Daniela Barenboima, Libanonský národní symfonický orchestr, Mládežnický orchestr Gustava Mahlera pod vedením Claudia Abbada, Státní orchestr ve Výmaru/. Vystoupil v mnoha zemích Evropy, USA /Carnegie Hall/, Asie a Afriky. V roce 2007 získal hlavní cenu interní soutěže Vysoké hudební školy Franze Liszta ve Výmaru, vynikající violoncello z italské dílny C. Carletti-Galliana z roku 1763.

Johanna Zmeck je absolventkou vysoké hudební školy Franze Liszta ve Výmaru a Carla Marii von Webera v Drážďanech. Je několikanásobnou držitelkou ocenění v německé celostátní soutěži „Jugend musiziert“ (2002, 2003, 2004). V roce 2005 obdržela stipendium pro mimořádně nadané mladé hudebníky v Durynsku a v roce 2007 byla stipendistkou Nadace Konrada Adenauera.