≡ Menu

Koncertní turné německého hornisty a hráče na historické rohy Stephana Katteho


Setkání klasiky a jazzu
Stephan Katte (Německo) - lesní roh, přirozený lesní roh, altový roh, alpský roh
Steffen Heinze (Německo) - klavírní spolupráce, improvizace k němému filmu
 

KattHeinz.jpgŽádaný hráč na klasický lesní roh a specialista na historické rohy včetně u nás neznámého alpského rohu předvede tyto nástroje v  klasických a jazzových dílech. Raritou bude představení pro nás trošku exotického nástroje alpských pastevců – alpského rohu. Hudebním partnerem Stephana Katteho bude jazzový pianista Steffen Heinze, který je rovněž vyhlášeným hráčem k němým filmům. Na koncertě nebudou chybět jeho vlastní kompozice a projekce některého ze známých němých filmů ve spojení s Heinzovými klavírními improvizacemi, které vhodně dotvoří dění na filmovém plátně.

 

 

 

 

Stephan Katte  (*1972) se narodil a vyrůstal ve Waltershausenu v Durynsku. Od svých čtrnácti let se vzdělával na speciálním hudebním gymnáziu ve Výmaru a později byl přijat   na vysokou hudební školu „Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar“ do třídy  R. Heimbucha a K. Biehliga na obor lesní roh.
Od roku 1992 působil 10 let jako hráč na lesní roh ve státní výmarské  filharmonii „Staatskapelle Weimar“. V roce 1998 získal nejvyšší možné hudebního vzdělání úspěšným ukončením dvouletého postgraduálního studia na lipské vysoké hudební škole „Leipziger Musikhochschule“ u prof.  H. Märkera. 
Stephan Katte je zakladatel a organizátor souboru alpských rohů Staatskapelle Weimar, vede pěvecké kurzy a kurzy stavby 1 297.jpgnástrojů. Je žádaným specialistou ve hře na historické rohy a v roce 2002 mu na toto téma bylo přiděleno vedení výmarské konference „Weimarer Naturhornworkshop“. Jako vynikající hráč na lesní roh je často zván významnými soubory jako např. Ensemble barock a.c.c.u.u.t., Weimarer Barockensemble, Dresdner Instrumental-concert, Dresdner Barockorchester, Abegg-Trio, a další.

Steffen Heinze je absolventem oboru jazzový klavír na výmarské vysoké hudební škole Franze Liszta. Věnuje se koncertní činnosti na jazzfestivalech v Německu i v zahraničí, nahrávací činnosti pro německý rozhlas a TV. Od roku 2003 je docentem klavíru, teorie a kompozice na MusicArtSchool v Erfurtu, počínaje rokem 2006 působí na hudební škole v Rudolstadtu a pravidelně je zván na workshopy a kurzy pro mladé jazzové talenty. Jeho specialitou jsou klavírní improvizace k němým filmům.