≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Uskutečněné projekty - inspirace » Koncertní turné zahraničních umělců » Koncertní turné švýcarské pianistky Laurianne Follonier

Koncertní turné švýcarské pianistky Laurianne Follonier

Laurianne.jpgLauriane Follonier začala hrát na klavír v pěti letech. Po ukončení konzervatoře v Sionu přešla do třídy M. Pantillona na konzervatoř v Neuachtlu.
O rok později získala první cenu za interpretaci Griegova klavírního koncertu na soutěži Francesca Forgioneho ve Verbanii /Itálie/.
V roce 2002 získala 1. cenu v kategorii čtyřruční klavír ve švýcarské soutěži "Chaux-de-Fonds", která s sebou přinesla další koncerty ve významných švýcarských městech. V roce 2003 jí byla udělena 3. cena  na soutěži mladých ve Švýcarsku, stipendium Frieda Walda a dostala možnost hrát Griegův klavírní koncert s neuachtelským orchestrem. O rok později zvítězila v soutěži "Joute musicale d'Espace" a mohla natočit svou první CD nahrávku. V roce 2005 si zahrála s orchestrem sionské konzervatoře Rapsodii v modrém George Gershwina a vybojovala 1. cenu na soutěži mladých ve švýcarském sanne a 1. cenu v italském Luganu.
Ve studiu pokračovala na Vysoké hudební škole v Mnichově ve třídě prof. G. Pirner, kde se představila jako sólistka Mozartova klavírního koncertu KV 246 a obdržela stipendium "Madeleine Dubois". V současnosti se věnuje sólistické činnosti a komorní hudbě. Pravidelně koncertuje v Evropě a Americe.