≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Uskutečněné projekty - inspirace » Koncertní turné zahraničních umělců » Koncetní turné německé violistky Pauline Sachse

Koncetní turné německé violistky Pauline Sachse

Pauline Sachse (Německo) - viola, Daniel Heide (Německo) – klavír

Künstlerfoto Pauline.jpgPauline Sachse studovala violu na yalské universitě v USA u J. Levineho a P. Oundjiana a poté v Berlíně na Vysoké hudební škole Hannse Eislera v Berlíně ve třídě T. Zimmermannové, kde v současnosti působí jako pedagog hry na violu.
Zúčastnila se řady mistrovských kurzů G. Kremera, T. Riebela, W. Christa a dalších. V roce 1998 získala 1. cenu v soutěži „Jugend musiziert“ a současně cenu Hanse Sikorského, která zahrnovala rozhlasové natáčení pro NDR Hamburk. V roce 2002 získala 1. cenu v mezinárodní soutěži „Lenzewski-Wettbewerb“ s Athena Quartett a vystoupila v rámci série hudebních debutů v televizi SWR.Orchestrální zkušenosti nabyla mimo jiné jako členka Mahlerova mládežnického orchestru a je pravidelně zvána do Mahlerova komorního orchestru, Rozhlasového orchestru ve Frankfurtu nad Mohanem, souboru Ensemble Modern a Berlínských Filharmoniků.
Pauline Sachse vystoupila sólově v Paříži, Berlíně a Hamburku, na violových večerech v Konzerthausu v Berlíně, ve frankfurtské opeře, byla hostem na festivalu d’Aix –en-Provence a Heidelberger Frühling, účastnila se projektu "Chamber Music connects the World", který pořádala Kronberská akademie. Jako sólistka koncertovala s Magdeburskou filharmonií, Baden-Badenskou filharmonií a Yalským komorním orchestrem.  

 

Daniel Heide se narodil v roce 1976 ve Výmaru. Na klavír začal hrát v pěti letech a po maturitě na speciálním hudebním gymnáziu rozvíjel dále svůj talent na výmarské vysoké hudební škole /Hochschule für Musik „Franz Liszt“/.
Dnes se tento pianista specializuje na komorní hudbu a spolupráci se sólovými zpěváky. Pevné místo v jeho koncertních aktivitách zaujímají  především četná vystoupení s vlastním triem a violistou Andreasem Willwohlem. Jako orchestrální hráč je často zván orchetry jako jsou např. Státní kapela v Drážďanech, ve Výmaru, Rozhlasoví symfonikové v Berlíně, Filharmonie v Drážďanech a v Jeněa Opera v Erfurtu. Úzká spolupráce jej pojí rovněž s Orchestrální akademií bavorského rozhlasu v Mnichově.
Počínaje rokem 2000 má stálé angažmá v erfurtském kabaretu (die Arche), kde kromě klavírních aktivit uplatňuje i svůj herecký talent. Na podzim 2004 vydal spolu s kabaretistou Ulfem Annelem svou první knihu veršovaných šprýmů s názvem Gechüttelt - nicht gerührt. V současnosti vyučuje na Hochschule für Musik "Franz Liszt" ve Výmaru.