≡ Menu
Úvodní strana » Umělci » Salonní orchestr Brno

Salonní orchestr Brno

Umělecký vedoucí František Školař.jpg

Salonní Orchestr Brno založil v roce 1993 koncertní mistr orchestru Městského divadla v Brně František Školař se svými přáteli. V orchestru působí od jeho založení přední hráči brněnských hudebních těles - Filharmonie Brno, orchestr Národního divadla a Městského divadla Brno.
Základ Salonního Orchestru Brno tvoří smyčcové nástroje. Tyto smyčce jsou posíleny klávesovým nástrojem, soupravou bicích nástrojů a minimálně jedním nástrojem dechovým, nejčastěji klarinetem. Toto obsazení umožňuje několik zvukových variant a na přání lze vystupovat v různém obsazení a velikosti orchestru. 

Základním repertoárem jsou klasikové salonní literatury  -  J. Schrammel, J. Strauss, F. Lehár, E. Kalmán, E. Toselli a další. Při produkcích nejsou opomíjeni ani čeští autoři  jako A. Dvořák, O. Nedbal, R. Friml, B. Smetana, K. Vacek, J. Vejvoda, M. Machek a autoři světových muzikálových melodií J. Kern, P. Abraham, A. Rubinstein, J. Herman, C. Porter, či L. Bernstein. 
Věčně zelené evergreeny těchto a dalších skladatelů lze slyšet v podání Salonního Orchestru Brno nejen při tanečních produkcích, ale i v koncertních sálech.

Na koncertních vystoupeních spoluúčinkují s orchestrem přední sólisté Městského divadla Brno a Národního divadla Brno. Od svého založení vystupoval Salonní Orchestr Brno při mnoha příležitostech (plesy, rauty, koncertní pořady) jak v tuzemsku, tak i v zahraničí  (Rakousko, Švýcarsko, Liechtensteinsko).


fotogalerie