≡ Menu
Úvodní strana » Umělci » Viera Gulázsi-Maňásková

Viera Gulázsi-Maňásková (koloraturní soprán)

A4_MANASK_4037.jpg

Viera se narodila v Dunajské Strede u Bratislavy. Má česko-maďarské kořeny. Ve velmi raném věku začala hrát na klavír, poté studovala obor varhany na konzervatoři v Kroměříži pod vedením prof. Karla Pokory. Po absolutoriu působila jako korepetitor a herečka v Horáckém divadlev Jihlavě.

Od roku 1991 působila na Islandu jako profesionální hudebník. Ve farnosti Seltjarnarnes v Reykjavíku zastávala funkci varhaníka a sbormistra. Zde také založila komorní sbor Seltjarnarnes a dětský sbor. Se svým sborem provedla několik premiér autorů jako Zelenka, Michna z Otradovic, Caldara, Saint-Saens aj.


Viera studovala 6 let operní zpěv u polské profesorky Aliny Dubik v New Music School v Reykjavíku. Svá pěvecká studia formálně ukončila v roce 2006. V roce 2007 vystoupila s Iceland symphony orchestra.

V roce 2007 se stala sólistkou komorního orchestru Virtuosi di Praga, se kterým podnikla koncerní turné na Slovensko a zpívala v mnoha českých městech, např. na vánočních koncertech v pražském  Klementinu a Rudolfinu. Dále pravidelně spolupracuje s komorním orchestrem Consortium Pragense Orchestra.


Videoukázka: W.A.Mozart - árie Královny noci z opery Kouzelná flétna