≡ Menu

CELLOMÁNIE & VIRTUÓZNÍ SHOW
S ORIGINÁLNÍMI ZVUKOVÝMI EFEKTY 
 Štěpán Švestka - violoncello, looper, harmonizér

Bravurní hráč a jeden z nejvyhledávanějších českých violoncellistů mladé generace přichází s úplnou novinkou na poli profesionální české klasické scény. Zvuk violoncella kombinuje s fantastickými zvukovými efekty za použití dvou špičkových zařízení – looperu a harmonizéru /informace a foto níže/ a pro diváky připravil virtuózní show atraktivních klasických a populárních hitů.
V každé půlce v jiném převleku předvede vlastní originální úpravy skladeb jako jsou Vivaldiho Čtvero ročních dob, Pachelblův kánon, Cacciniho Ave Mariu, Montiho Čardáš, Libertango či songy Don´t Worry Be Happy od Bobbyho Mc Ferrina a další od U2, Coldplay a předvede i zcela výjimečné kombinace dvou skladeb v jedné.
Štěpán Švestka není zdaleka nováčkem na poli různých hudebních kuriozit a jeho vystoupení budí nadšení u všech generací posluchačů a v uměleckých kruzích.

Pro vystoupení nutno zajistit pouze židli bez loketních područek a přívod 220V.

Cellománie 2.jpg

Štěpán Švestka je laureát Soutěže konzervatoří, držitel 1. ceny v soutěži pro střední školy „Yamaha”, 1. ceny v soutěži pro vysoké školy „Yamaha”, 1. ceny v mezinárodní soutěži „Beethovenův Hradec” a současně Ceny za nejlepší provedení díla Leoše Janáčka, absolutní vítěz mezinárodní soutěže „O cenu Leoše Janáčka“ a současně Ceny za nejlepší provedení soudobé skladby a držitel notářského zápisu za nejrychlejší pro vedení skladby Let čmeláka N. R. Korsakova.

Na základě svých úspěchů byl doporučen k šestiměsíčnímu studiu u Marttiho Rousiho na Sibeliově akademii v Helsinkách, jedné z nejprestižnějších hudebních univerzit v Evropě.

Svou sólistickou dráhu zahájil koncertním turné v Petrohradě a vystoupením na brněnském mezinárodním hudebním festivalu Moravský podzim. Jako úspěšný mladý sólista se publiku představil s orchestry doma i v zahraničí (Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Lotyšská filharmonie, Orchestr Konzervatoře Brno, Moravský komorní orchestr, komorní orchestr Musici Boemi a další).

Mimo Českou republiku vystupuje sólově rovněž na Slovensku, v Maďarsku, Německu, Lotyšsku, Rusku, Finsku, Francii a Itálii a věnuje se nahrávací činnosti pro Český rozhlas.

Součástí jeho repertoáru je rovněž řada kuriozit, které vzbuzují uznání nejen v uměleckých kruzích. 

Looper BOSS RC-300 

Looper.jpgLOOP STATION V duchu celosvětové looper-mánie BOSS s hrdostí oznamuje příchod nejvýkonnější Loop stanice na dnešním trhu – RC-300. Je vlajkovou lodí mezi loopery značky Boss a jistě patří i mezi ty nejvyspělejší, které lze v současnosti najít. Nabízí možnost současného zasmyčkování tří stereo stop s nezávislým ovládáním, celkově se do paměti RC vejdou až 3 hodiny smyček, a to do 99 paměťových slotů. Přímo v RC-300 naleznete i vestavěný digitální efektový procesor s 16 efekty, master expression pedál pro plynulé ovládání některých parametrů a obsáhlý kontrolní panel, díky němuž lze s RC pracovat opravdu precizně.

HARMONIZÉR je unikátní vokální efektový procesor, který nabízí absolutní kontrolu nad zvukem za jakékoli situace – ať už chcete využít některé ze zabudovaných efektů, upravit jej nebo použít looper. To vše navíc s intuitivním a přehledným ovládáním. Automaticky se stará o Váš tón a pracuje s adaptivním ekvalizérem, kompresorem, de-esserem a noise-gate. Díky tomu se můžete soustředit jen na Váš výkon a nezatěžovat se technikou. K tomu přidává řadu efektů – ať už jde o modulace, zkreslení, delaye či reverby, pitch correction, hardtune a další. Nechybí ani zabudovaný harmonizér, který z jednoho hlasu udělá celý sbor.
Efekt je designován tak, abyste ho mohli mít vždy po ruce a v reálném čase mohli ovládat parametry všech potřebných nastavení či modelovat Váš zvuk. Tomu pomáhá jasný a přehledný display a logicky uspořádané ovládací prvky. Samozřejmostí je využití presetů, které ihned nastaví požadované funkce.

PŘIPRAVUJEME VIDEOKLIP S POUŽITÍM ZVUKOVÝCH EFEKTŮ LOOPERU A BUDEME VÁS VČAS INFORMOVAT

AUDIONAHRÁVKA CELLOMÁNIE (LIVE):

Videoukázka světový rekord:


DALŠÍ UKÁZKY ZA DOPROVODU BELADONA QUARTET: ZDE

Notářský zápis rekordu: