≡ Menu

MČ Brno-Bystrc a umělecká agentura GLOBART s.r.o. uvádí

Cyklus koncertův Brně-Bystrci "Setkání žánrů" 2013-2014

Nový hudební cyklus Setkání žánrů láká k objevování kouzla hudby nespoutané konvencemi. 
V podání špičkových umělců projdete množství hudebních stylů a zažijete nová dobružství.

 

Slavnostní zahajovací koncert - Petr malásek a hosté

Čtvrtek 24. 10. 2013 v 19 h

Petr Malásek malá.jpgProgram: Syn slavného klavíristy a skladatele Jiřího Maláska jdoucí v jeho šlépějích, manžel herečky Dany Morávkové a dvorní pianista Hany Hegerové, Lucie Bílé a Marty Kubišové se představí s vynikající jazzovou formací František Kop Quartet. 

Více informací: ZDE

Český pianista a skladatel Petr Malásek završil vzdělání akademickým titulem na pražské AMU v oboru klavír a skladba. Jako pianista a kapelník spolupracuje od roku 1990 se šansoniérkou Hanou Hegerovou, dlouhodobá klavírní spolupráce jej pojí rovněž s Lucií Bílou a Martou Kubišovou a v minulosti též s Jaroslavem Svěceným. Těžištěm Maláskovy umělecké činnosti je skladba. Komponuje především scénickou hudbu pro film, divadlo a televizi. V roce 2003 byl nominován na filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší hudba.
František Kop Quartet vznikl na počátku roku 1995 k příležitosti účinkování na festivalu Pražské jaro. Ve výběru repertoáru je kladen důraz na vlastní tvorbu, která směřuje k větší prokomponovanosti jednotlivých skladeb. Stylové rozpětí původních kompozic je poměrně široké, protože se inspiruje rozličnými hudebními vlivy (blues, funk, latin, free). Soubor se ale také nevyhýbá interpretaci jazzových standardů a skladeb velikánů moderního jazzu.
 
Vstupné: 220/180 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Vánoční koncert - Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho
Komorní orchestr Musici Boemi

Sólista: Pavel Wallinger (koncertní mistr Filharmonie Brno)

Čtvrtek 12. 12. 2013 v 19 h

Portrét.jpgProgram: Profesionální komorní soubor s desetiletou tradicí je složen z předních hráčů brněnských hudebních těles. Jeho uměleckým vedoucím a sólistou v atraktivní čtveřici Vivaldiho houslových koncertů na náměty jednotlivých ročních období je koncertní mistr Filharmonie Brno Pavel Wallinger.

Více informací: www.musiciboemi.cz

Komorní orchestr Musici Boemi vznikl v roce 2002 v Brně s cílem kvalitně interpretovat hudbu všech slohových období od baroka až po současné žijící autory. Je složen z předních hráčů významných českých hudebních těles. Soubor spolupracoval s umělci zvučných jmen, např. s Pavlem Šporclem, Jiřím Stivínem, Ivanem Ženatým, Václavem Hudečkem, Gabrielou Demeterovou, Alfrédem Strejčkem a pravidelně se věnuje účinkování na koncertních pódiích a hudebních festivalech. Repertoár souboru má stěžejní zaměření v  baroku (A Vivaldi, J. S. Bach, G. F. Händel), české komorní tvorbě (A. Dvořák, J. Suk, L. Janáček, B. Martinů) a nevyhýbá se ani dílům českých  soudobých skladatelů. Komorní orchestr Musici Boemi je oceňován odbornou kritikou zejména pro precizní souhru,  entuziasmus mladého ansámblu a stylovou vyváženost v celé šíři svého repertoáru. Uměleckým vedoucím souboru je koncertní mistr Filharmonie Brno Pavel Wallinger.

Pavel Wallinger je absolventem JAMU v Brně. Během studia získal významná ocenění, mezi nimi například 1. cenu v soutěži „Beethovenův Hradec“ (1985), zúčastnil se kurzů v Německu (Bayreuth) a Rakousku (Semmering) a působil v mládežnickém orchestru Gustava Mahlera pod vedením Claudia Abbada. Jako sólista se Pavel Wallinger představil s významnými českými hudebními tělesy (Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Hradec Králové, komorní orchestr Musici Boemi). V roce 1992 se stal koncertním mistrem Státní filharmonie Brno (nyní Filharmonie Brno), s níž účinkoval v největších světových metropolích, natáčel pro různé rozhlasové a televizní společnosti a velká hudební vydavatelství a spolupracoval s proslulými dirigenty. V současnosti se věnuje intenzivní komorní a sólové hře v ansámblech doma a v zahraničí (hostující koncertní mistr v komorním orchestru Camerata Bern) a od roku 2006 vyučuje na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Beladona Quartet s violoncellovým virtuózem

Sólista: Štěpán Švestka (laureát mezinárodních soutěží)

Čtvrtek 27. 3. 2014 v 19 h

BQ se Šetěpánem Švestkou MALÁ.jpgProgram: V podání atraktivních dam z Beladona Quartet můžete projít celou hudební historií od klasiky až k filmu. Hostem pořadu bude violoncellový virtuóz Štěpán Švestka, který se pokusí překonat světový rekord v rychlém hraní.

Více informací: www.beladonaquartet.cz

Pod názvem Beladona Quartet se skrývá skvělá formace čtyř mladých dam, prezentující rafinovaná aranžmá známých hudebních děl. Všechny hráčky jsou absolventkami Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, vedoucí souboru, violoncellistka Pavla Jahodová pak rovněž Vysoké hudební školy v německém Výmaru a na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno či Městského divadla Brno. Kromě hry v orchestrech se dámy věnují bohaté komorní činnosti v klasické i populární oblasti. Kvarteto má od svého založení v roce 2002 na svém kontě řadu vystoupení u nás i v zahraničí a je vyhledávaným hostem firemních reprezentativních akcí v atraktivních sálech a luxusních hotelích. Od roku 2013 spolupracuje kvarteto také s legendárním multiinstrumentalistou Jiřím Stivínem.V podání smyčcového ansámblu Beladona Quartet můžete projít celou hudební historií od klasiky přes legendární jazzové skladby, šansony, ohnivá tanga, líbezné valčíky, až k současným filmovým hitům.

Violoncellista Štěpán Švestka má na svém kontě kromě ohromujících virtuózních výkonů také řadu kuriozit, které vzbuzují respekt v uměleckých kruzích a je vlastníkem notářského zápisu o nejrychlejším provedení skladby Let čmeláka N. R. Korsakova. Je laureátem Soutěže konzervatoří, držitelem 1. cen v soutěžích pro střední školy „Yamaha”, pro vysoké školy „Yamaha”, mezinárodní soutěži „Beethovenův Hradec”, absolutním vítězem mezinárodní soutěže „O cenu Leoše Janáčka“
a současně držitelem Ceny za nejlepší provedení soudobé skladby a současně Ceny za nejlepší provedení díla Leoše Janáčka a v oboru smyčcové kvarteto rovněž opětovně vítězem mezinárodní soutěže „O cenu Leoše Janáčka“.

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Hvězdné muzikály s Evou Jedličkovou a Radkem Novotným

Čtvrtek 15. 5. 2014 v 19 h

Program: Průřez úspěšnými muzikálovými inscenacemi v podání oblíbených herců brněnské muzikálové scény. Zazní výběr ze světoznámých muzikálů Jesus Christ Superstar, Evita, Vlasy, West Side Story, Bídníci, Chicago, Cats, Rebelové, My Fair Lady, Fantom opery a dalších.

Muzikály jsou populární formou představení, které spolu kombinuje divadelní prvky a klade přitom důraz na hudbu. Díky neustálé popularitě tohoto žánru se nejen v České republice, ale i po celém světě mohou diváci podívat na živé vystoupení s často hvězdným obsazením. Herci z populárních televizních pořadů, seriálů a inscenací tak získávají role v lidmi oblíbených představeních na prknech, která znamenají svět. Naživo tak lze spatřit známé, i teprve se známými stávající herce, zpěváky a tanečníky.

Ukázka muzikálového koncertu:  ZDE

Vstupné: 220/180 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Koncerty se konají ve Společenském centru Bystrc, Odbojářská 2, Brno.

Změna programu vyhrazena. 

 

Ceny předplatného: 

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 350,- Kč
(dítě do 15 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 500,- Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 800,- Kč
(nejvýhodnější nabídka)


Výhody předplatného:

1) Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
2) Úspora 250 Kč při koupi dětské abonentky
3) Úspora až 240Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
4) Úspora až 340Kč na osobu při koupi abonentky pro 2 osoby
5) Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem 
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy)


Slevy:

50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě k ZTP/P (abonentka je nepřenosná). 

 

Předprodej vstupenek a abonentek:

pokladna Společenského centra, Odbojářská č. 2 (po-čt 16-19 hod., ostatní dny 2 hodiny před začátkem jednotlivých pořadů, 
tel.: 546 224 320, 546 211 924), www.bystrc.cz


Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, tel. 548531618, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz
 
Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci Soukromé základní umělecké školy Mgr. Radmily Chmelové, http://www.szus.websnadno.cz v Bystrci. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního  a tanečního  školství.
 
Mediální partneři:
Český rozhlas Brno, Rádio Proglas
 
Více informací:
info@globart.cz