≡ Menu

Městská část Brno-Bystrc a umělecká agentura GLOBART s.r.o. pro Vás připravili cyklus koncertů

SETKÁNÍ ŽÁNRŮ Koncertní sezóna 2014-2015

 

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený
Slavné housle v proměnách staletí 

Klavírní doprovod: Václav Mácha 

Čtvrtek 16. října 2014 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Svěcený malá3.jpgJeden z nejslavnějších českých houslových virtuózů Jaroslav Svěcený představí sbírku unikátních mistrovských houslí od počátku 18. století. Jednotlivé skladby českých i světových velikánů jsou vybírány v časových souvislostech s představovanými nástroji. Po koncertě je možná detailní prohlídka cenných nástrojů za asistence mistra a v případě zájmu je připraven zodpovědět dotazy jednotlivých návštěvníků koncertu. Sólistická dráha Jaroslava Svěceného začala již v době studií na pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u prof. Františka Pospíšila a prof. Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuózů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Početná koncertní turné a festivalová vystoupení Jaroslava Svěceného obsáhla USA, Kanadu, celou Evropu, Brazílii, Kubu, Turecko, Izrael, Egypt, Libanon, Jordánsko, Spojené arabské emiráty, Saudskou Arábii, Indii atd. Doposud natočil 40 CD s díly světových a českých autorů. Jako první český houslista nahrál kompaktní disk pro SONY CLASSICAL. V roce 1996 mu byla udělena prestižní ceny Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost.

Vstupné: 240/200 Kč (děti, studenti, senioři)

Videoukázka: Jaroslav Svěcený & Improvizace na Paganiniho téma

 

Moravské klavírní trio a operní sólisté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello,
Markéta Szendiuchová - soprán, David Szendiuch - basbaryton

Čtvrtek 13. listopadu 2014 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

TRIO_V_PLAMENECH.jpgRenomované Moravské klavírní trio, ve spolupráci s operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií. Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.
 
Více o Moravském klavírním triu včetně nahrávek ZDE
 
Vstupné: 160/130 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Vánoční koncert & Kytarový virtuóz Lubomír Brabec

Úterý 9. prosince 2014 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Lubomír Brabec foto.jpgLubomír Brabec patří k nejvýznamnějším českým interpretům Začínal na housle a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music a ve světově proslulém Early Music Centre. Je oblíbeným hostem různých TV pořadů a rozhlasových studií. Spolupracuje s nejrenomovanějšími orchestry, pěvci i sólisty na celém světě. Jeho diskografie obsahuje více než 30 titulů a oblíbené jsou také jeho výlety do světa populární a jazzové hudby.
Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa. Svými strhujícími výkony a přirozenou virtuozitou si získává obdiv koncertní veřejnosti. Pozornost medií pak často upoutávají jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.

Vstupné: 220/180 Kč (děti, studenti, senioři)

Videoukázka:

 

Souboj klavírních improvizátorů

Zdeněk Král & Martin Jakubíček

Čtvrtek 12. února 2015 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Dva šarmantní a pohotoví pianisté se již nemohou dočkat Vašich hudebních přání, které vtipnou formou přímo na pódiu po chvilce přípravy zpracují do neuvěřitelných improvizačních kreací. Každý má svůj jedinečný styl a společně Vás dostanou do varu.

Duo improvizátorů 2 – kopie.jpgZdeněk Král studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, obor klavír, je absolventem JAMU v Brně, obor kompozice a teorie hudební tvorby. V současnosti koncertuje doma i v zahraničí, spolupracuje s Českou televizí, nahrávacími společnostmi a jeho umění reprezentuje bohatá diskografie. Zdeněk Král patří k naší improvizátorské špičce. Martin Jakubíček je absolvent Konzervatoř Brno (cembalo, skladba) a JAMU, kde se výrazně zabýval improvizací. Kromě sólové činnosti (cembalo, varhany, kladívkový klavír) působí jako umělecký vedoucí renomovaných komorních seskupení, spolupracuje s našimi i zahraničními komorními orchestry a četnými sbory. Pravidelně vystupuje v řadě evropských zemí, spolupracuje s Českým rozhlasem a televizí, interpretačně se podílí na nahrávkách mnoha desítek CD, působí jako varhaník v brněnských kostelích. Neméně důležitá je také jeho činnost skladatelská a aranžérská. Zasahuje oblast hudby klasické, lidové, folkové, rockové.

Vstupné: 160/130 Kč (děti, studenti, senioři)
 
Videoukázka souboje improvizátorů Zdeňka Krále a Tomáše Ibrmajera:

 

 

Shadow Quartet - Hudební show v netradičním podání

Čtvrtek 16. dubna 2015 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Shadow Quartet ořez.jpgJedinečná formace hudebníků Shadow Quartet vznikla ke konci 90. let jako reakce na stávající tvář klasické hudby. Záměrem tohoto seskupení je interpretace klasické hudby v netradičních úpravách. V širokém repertoáru této kapely nechybí hudba filmová, muzikálová a populární. Vystoupení je doprovázeno vtipnými glosami a jinými legráckami, kterými si čtveřice mladých sympatických umělců získává publikum všech generací. Za posledních pět let působení Shadow Quarteta na hudební scéně jsou nepřehlédnutelná vystoupení s umělci jako např. Zuzana Norisová, Jiří Korn, Janek Ledecký, Lenka Filipová a další. Asi k největším úspěchům těchto vynalézavých hudebníků patří zápis do Guinessovy knihy rekordů za nejrychlejší interpretaci virtuózní skladby Let čmeláka skladatele Nikolaje Rimského-Korsakova.

Vstupné: 160/130 Kč (děti, studenti, senioři

Videoukázka rychlostního rekordu:

 

!!! Šetřete s přenosnou abonentkou !!!

Ceny abonmá:
pro jednotlivce 640Kč, pro dvojice 1090Kč, děti, studenti 490Kč
Předprodej byl zahájen 5. 5. 2014.

Výhody předplatného:
1)    Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
2)    Úspora 280 Kč při koupi dětské/studentské abonentky
3)    Úspora 300/130 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
4)    Úspora 790/450 Kč při koupi abonentky pro 2 osoby
5)    přednostní právo nákupu abonentky na další sezónu
na Vaše stávající oblíbené místo v sále
 
Slevy:
50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a doprovodné osobě k ZTP/P (abonentka je nepřenosná).
 
Kontakt na předprodej:
pokladna Společenského centra, Odbojářská 2 (po-čt 16-19 hod.)
tel.: 546 224 320, 546 211 924
www.setkanizanru.cz 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci Soukromé základní umělecké školy Mgr. Radmily Chmelové, http://www.szus.websnadno.cz v Bystrci a ZUŠ Františka Jílka. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního  a tanečního  školství.

Hlavní pořadatel:
Městská část Brno-Bystrc, www.bystrc.cz
 
Dramaturgie a marketing:
umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, tel. 548531618, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz
 
Mediální partneři:
Český rozhlas Brno, Rádio Proglas
 
Všechny koncerty se konají ve Společenském centru Bystrc, Odbojářská 2, Brno v 19 hodin.
 
Změna programu vyhrazena.