≡ Menu

PŘEHLED KONCERTŮ NOVÉ SEZÓNY 2018-19 ZDE

POZOR!!! ZÁVĚREČNÝ KONCERT RADKY FIŠAROVÉ PRO NEMOC PŘELOŽEN NA 20.6.2018

Jupiter club ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY VELKÉ MEZIŘÍČÍ
KONCERTNÍ SEZÓNA 2017-2018

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starosty města Velkého Meziříčí.
Koncerty se konají za podpory Nadace Českého hudebního fondu Praha.

www.hudbamezirici.cz

 

Středa 18. 10. 2017 v 19 h, Jupiter club

Zahajovací koncert - CIMBALLICA

Filip Prechtl, Linda Finsterlová - housle, Alena Bakrlíková - violoncello, Kateřina Holcová - cimbál, Miroslav Tomeček - kontrabas

Originální díla, odvážné aranže, neobvyklé hudební kombinace - netradiční pojetí vážné hudby, folkloru a filmové hudby v podání zajímavě obsazeného tělesa připomínajícího malý orchestr.

Hudební seskupení Cimballica bylo založeno v roce 2010 houslistou Filipem Prechtlem, který je vedoucím kapely a také autorem všech aranží. Jeho hlavním záměrem bylo spojit žánr populární a filmové hudby a takto pro posluchače vytvořit nový hudební zážitek, který nadchne a pobaví. Repertoár kapely je velice obsáhlý a Cimballica se rozhodně nebrání ani čistě folklorním melodiím, které byly hlavním repertoárem v době jejího vzniku. Nicméně posluchači se mohou především těšit na melodie ovlivněné filmovými skladateli: Hansem Zimmerem, Jamesem Hornerem, Ennio Morriconem nebo kapelou Metallica a finskou cellovou formací Apocalyptica. Dále má Cimballica v repertoáru System Of A Down, Sting, Leonard Cohen, Bryan Adams a mnoho dalších. V roce 2012 se Cimballica zúčastnila televizní soutěže Česko Slovensko má talent, kde se s velkým úspěchem probojovala do Velkého třesku. 11. dubna 2015 se stal komtrem CD Cimballica World Music Jožka Černý.

Vstupné: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­--------------------------------------

Středa 8. 11. 2017 v 19 h, Jupiter club

Musica Armonia

Michaela Koudelková – flétna, Monika Šujanová - cembalo

Půvabné dámské duo věnující se intepretaci staré hudby nabídne skladby vrcholného baroka z pera Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha nebo Georga Philippa Telemanna.

Michaela Koudelková se představila na hudebních festivalech v České Republice i v zahraničí (Slovensko, Polsko, Rakousko, Anglie a Norsko). Spolupracovala s uznávanými  soubory Musica Aeterna, Capella Cracoviensis, Ensemble Opera Diversa, Moravský komorní orchestr, Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Hradec Králové, The Czech Ensemble Baroque, Orkiestra Barokowa AMuz w Krakowie, La Tempesta nebo Sine Nomine Ensemble.  Věnuje se především interpretaci staré hudby a hraje na kopie dobových nástrojů. Monika Šujanová je absolventkou JAMU v Brně v cembalové třídě Barbary Marie Willi. Své vzdělání dále rozšiřovala na stážích v Drážďanech a Trossingenu a kurzech staré hudby u nás i v zahraničí. Pravidelně se objevuje na koncertech jako sólový i komorní interpret barokní i současné tvorby (Filharmonie Brno, Ars Incognita, Musica da Camera, Barokní komorní soubor, Ensemble Opera Diversa, The Czech Ensemble Baroque aj.)

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 17. 1. 2018 v 19 h, Jupiter club

Novoroční koncert s přípitkem starosty
Moravské klavírní trio a operní hosté

Jana Ryšánková – klavír, Jiří Jahoda – housle, Miroslav Zicha – violoncello,
operní sólisté v jednání

Renomované klavírní trio ve spolupráci s operními sólisty představí svátečně laděný program zaměřený také na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií.

Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.

Vstupné: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Úterý 13. 3. 2018 v 19 h, Jupiter club

Hudba v myšlenkách Masarykových

Jitka Baštová – akordeon, Jindřich Macek - loutna

V pořadu zazní skladby českých a slovenských autorů od 19. století až po současnost. Vybraná hudba plynule navazuje a pojí množství citátů i významných životních momentů T. G. Masaryka, „Prezidenta Osvoboditele“, který je i dnes symbolem ideálů svobody a demokracie, souladu slov a činů.

Jindřich Macek je historicky prvním absolventem oboru loutna na Akademii staré hudby při Filosofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně. Koncertuje jako sólista i jako loutnista rozmanitých komorních seskupení. Zúčastnil se mistrovských kurzů na kytarovém festivalu Mikulov, ve Valticích a Slovinsku. Jeho hru mohlo ocenit italské, německé, švýcarské, finské, slovenské, maďarské, polské, slovinské, chorvatské, lucemburské, holandské a americké publikum. Vystupuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí. Jitka Baštová je absolventkou Vysoké školy múzických umění v Bratislavě a výměnného programu na Sibeliově Akademii v Helsinkách. Mezi nejcennější úspěchy se řadí 3. místo na Mezinárodní soutěži v Dunajské Stredě. Na Soutěžní přehlídce konzervatoří v roce 2007 obsadila 3. místo a v témže roce se účastnila i Mezinárodní soutěže na Slovensku. V současné době vyučuje na ZUŠ v Havlíčkově Brodě, kde v roce 2008 založila akordeonovou třídu na pobočce v Přibyslavi. Vystupuje sólově, ale i v komorních seskupeních. Rozmanitý sólový repertoár tvoří originální koncertní kompozice pro akordeon i díla autorů starších epoch. 

   Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 18. 4. 2018 v 19 h, Jupiter club

Klavírní recitál Pavla Zemena            

Laureát mnoha klavírních soutěží provede mimo jiné díla zásadních autorů klavírní literatury jako jsou Johannes Brahms, Sergej Rachmaninov či Alexandr Skrjabin.

Pavel Zemen začal hrát již v 5 letech. Prvních úspěchů dosáhl v soutěžích ZUŠ, Prague Junior Note a Mezinarodowy festival mlodych pianistów Glubczyce. Od roku 2008 studoval na Konzervatoři v Českých Budějovicích, kterou ukončil absolutoriem ve dvou oborech - klavír ve třídě MgA. Marie Šimkové Kotrčové a klarinet u Mgr. Zdeňka Zavičáka. Během studia se rovněž zúčastnil několika mistrovských kurzů a zaznamenal rovněž úspěchy na soutěžích, např. 1. cena a titul absolutního vítěze mezinárodní soutěže Pro Bohemia, 1. cena soutěže Nadace Bohuslava Martinů, v níž také obdržel cenu Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro - koncertní vystoupení na festivalu Pražské jaro 2013. V roce 2014 byl přijat na JAMU v Brně v oboru klavír u prof. Aleny Vlasákové a klarinet u prof. Víta Spilky a prof. Milana Poláka. Také zde dosáhl výrazných úspěchů - 1. cena v mezinárodní soutěži „Notes in Harmony“ v italské Bettoně, 1. cena v kategorii D a titul absolutního vítěze v mezinárodní soutěži „Young Academy Award” v Římě a rovněž 4. místo a diplom finalisty mezinárodní soutěže „Euregio Piano Award“ v německém Geilenkirchenu. V r. 2016 pak získal 1. cenu v kategorii E v mezinárodní soutěži „Young Academy Award“ v Římě a rovněž titul finalisty soutěže „Mauro Paolo Monopoli Prize“ v italské Barlettě.        

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZOR!!! KONCERT PRO NEMOC PŘELOŽEN NA 20.6.2018

Středa 16. 5. 2018 v 19 h, Jupiter club

rendez-vous s Radkou Fišarovou

Radka Fišarová – zpěv,  Aliaksandr Yasinski – akordeon, Miroslav Linka – kytara

Jedna z nejlepších českých šansoniérek se svým doprovodem se představí v novém česko-francouzském pořadu a zazpívá české francouzské šansony nejen z repertoáru Édith Piaf  či francouzské filmové melodie. Velkou část repertoáru tvoří české autorské písně a šansony z nového CD Rendez-Vous.

Radka Fišarová byla členkou světoznámého souboru Bambini di Praga, posléze folkové skupiny Fišle. Ve dvanácti založila vlastní country skupinu Auris, s níž natočila dvě CD a získala vítězství na Dětské portě, Trampských portách, finále ve Folkovém kvítku. Natočila desku s Miroslavem Horníčkem, spolupracovala s populárními orchestry Karla Vlacha či Felixe Slováčka. Po studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka začala Radka Fišarová s Jazzovým triem s programem Malá pocta velké Edith. Talentovaná Radka Fišarová si zahrála a zazpívala většinou stěžejní role v řadě muzikálů. Jmenujme např. Vlasy, Edith, vrabčák z předměstí, Kleopatra, Lucrezia Borgia, Rebelové, Elixír, Mamma Mia, Kat Mydlář. Představila se i před televizní kamerou, a to např. v seriálech Šípková Růženka, Redakce nebo Pojišťovna štěstí.

Vstupné v předprodeji: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři), na místě: 250/200 Kč

Změna programu vyhrazena.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ceny předplatného: 

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 350 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 590 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 990 Kč

Výhody předplatného:
Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
Úspora až 530 Kč při koupi dětské či studentské abonentky
Úspora až 510 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
Úspora až 605 Kč na osobu při koupi abonentky pro 2 osoby
Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)

Slevy:
50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P
a jedné doprovodné osobě /abonentka je nepřenosná/.

Předprodej vstupenek a abonentek:
Jupiter club, s.r.o., Náměstí 17, 594 01 Velké Meziříčí, telefon: 566782004, 566782001, e-mail: program@jupiterclub.cz, www.jupiterclub.cz

Dramaturgie a marketing:
umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz, www.hudbamezirici.cz

Partneři:
Nadace Český hudební fond, Český rozhlas Brno

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Velké Meziříčí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

www.hudbamezirici.cz