≡ Menu

Jupiter club ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY VELKÉ MEZIŘÍČÍ

KONCERTNÍ SEZÓNA 2020-2021
celá koncertní sezóna se o rok překládá
nové termíny budou včas oznámeny

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starosty města Velkého Meziříčí.
Koncerty se konají za podpory Nadace Českého hudebního fondu Praha.

www.hudbamezirici.cz

 

Čtvrtek 29. 10. 2020 v 19 h, Jupiter club

nový termín v jednání

Houslová legenda Václav Hudeček

Lukáš Klánský - klavír

Společný koncert houslového virtuóza světového věhlasu a jedné z nejvýraznějších osobností mladé české klavírní generace.

Foto V.Hudecek malá.jpgVáclav Hudeček zahájil svoji cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v 60. letech. Již v 15ti letech vystoupil v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. O den později ho slyšel legendární David Oistrach, předpověděl mu velkou budoucnost a nabídl pedagogickou pomoc. Od r. 1970 až do Oistrachovy smrti byl žákem tohoto velkého mistra. Zároveň absolvoval studium na pražské AMU. Od londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších pódiích, s nejlepšími světovými orchestry a na světových festivalech. Hudečkovo sympatické vystupování a zejména styl jeho hry okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku. Václav Hudeček je držitel několika zlatých desek. Jeho nahrávka Vivaldiho Le Quattro Stagioni s dirigentem Pavlem Koganem je od roku 1992 stále nejúspěšnější produkcí v České republice a obdržel za ni zlatou a v roce 1997 platinovou desku. V roce 2007 u příležitosti státního svátku 28. října udělil prezident republiky Václav Klaus V. Hudečkovi vysoké státní vyznamenání "Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění". V roce 2015 obdržel jako zatím jediný Čech v historii od prezidenta Itálie prestižní vyznamenání Řád rytíře italské hvězdy  "Cavaliere dell'Ordine della Stella d'Italia".

Vstupné v předprodeji: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři), na místě: 250/200 Kč

 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­--------------------------------------

Čtvrtek 26. 11. 2020 v 19 h, Jupiter club
nový termín v jednání

Podzimní koncert

THE CELLO BOYS & Od klasiky k rocku

Ladislav Mariaš – violoncello, Zachar Fedorov - violoncello

Poprockové duo zahraje na violoncella klasickou hudbu i úpravy rockových a popových hitů nejznámějších kapel jako Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden či známých interpretů a DJ´s jako Jackson, Fonsi, Avicii a další.

Ladislav Mariaš je absolventem Pražské konzervatoře a pokračuje v konzultacích u Mikaela Ericssona na AMU v Praze. Získal 1. místo a titul absolutního vítěze soutěže ZUŠ, 2. místo na evropské soutěži Bogdana Warchala Talent for Europe v Dolnom Kubíně. Absolvoval masterclass pod vedením světových violoncellistů, působil také v Plzeňské filharmonii. Nyní vystupuje sólově, orchestrálně a v komorních projektech.

Zachar Fedorov je rovněž absolventem Pražské konzervatoře a vzdělání si doplňuje na AMU v Praze pod vedením Michala Kaňky. V roce 2002 vyhrál soutěž ZUŠ a v roce 2011 udělal konkurz do Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Účastní se mnoha komorních vystoupení s různým hudebním zaměřením – od klasiky až po novodobou pop-rockovou hudbu, vystoupil jako sólista s Teplickou filharmonií a s orchestrem Severočeského divadla a od roku 2015 působí v Českém národním symfonickém orchestru, se kterým například absolvoval zahraniční turné s Enniem Morriconem.

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­

Středa 13. 1. 2021 v 19 h, Jupiter club

nový termín v jednání

Novoroční koncert s přípitkem starosty
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello,
operní sólisté v jednání

Aktuální foto malá.jpgRenomované klavírní trio s vyhlášenými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.  

Moravské klavírní trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Andrea Tögel Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.

Vstupné: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 24. 3. 2021 v 19 h, Jupiter club
NOVÝ TERMÍN V JEDNÁNÍ

Recitál klavírní virtuózky Kateřiny Potocké

Další koncert z cyklu mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu. Pro diváky je připraven atraktivní klasicko-romantický virtuózní program.

potocká.jpgHře na klavír se Kateřina Potocká začala věnovat již ve 4 letech, své mimořádné nadání rozvíjela na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži pod vedením MgA. Martiny Schulmeisterové, Ph.D. a od roku2018 je posluchačkou JAMU v Brně ve třídě prof. Aleny Vlasákové. Již v dětství se zúčastnila mnoha klavírních soutěží. První ceny si odnesla ze soutěží Karlovarská růžička, z Celostátní soutěže ZUŠ, opakovaně ze soutěže Prague Junior Note. Byla úspěšná také na soutěžích Amadeus, Virtuosi per musica di pianoforte nebona soutěži Vítězslava Nováka, v roce 2014 získala 1. cenu a titul absolutního vítězena soutěži Pro Bohemia a zvítězila v Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka v Kamenici nad Lipou. Dále obdržela 2. cenu na Soutěži Nadace B. Martinů v Praze (2015), 2. cenu na soutěži „Pianotalents“ Miláno, Itálie (2013), nebo 3. cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži vPlzni (2016). Mezi její poslední úspěchy patří ceny získané v r. 2019 v Římě - 1. cena na mezinárodní soutěži Anemos a 2. cena na soutěži Youth Academy Award. V témže roce zvítězila také na mezinárodní soutěži v Klosterneuburgu (Vídeň). Soustavně se věnuje rovněž komorní hře, od roku 2019 působí na konzervatoři v Pardubicích.

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Pondělí 19. 4. 2021 v 19 h, Jupiter club
NOVÝ TERMÍN V JEDNÁNÍ

INTERNATIONAL ENSEMBLE

Daniela Grygarová – housle, Amaliya Abdurashidová – klavír, Adam Grygar – baryton

Ostravské trio se specializuje na krásnou a neprávem opomíjenou hudbu skladatelů, kteří přišli o život z rasových důvodů v koncentračních táborech či která vznikla za dramatických okolností během II. světové války.

Ensemble International.jpgDaniela Grygarová koncertuje v České republice i v zahraničí (Polsko, Wales, Ukrajina), natáčela pro Českou televizi, Beskydskou televizi, televizi Noe a televizi Polar. Sólově vystoupila s Plzeňskou filharmonií, Českou komorní filharmonií, Virtuosi Pragenses, Orchestrem opery Národního divadla moravskoslezského aj. V lednu 2018 představila ve světové premiéře Adlerovu skladbu Terezínská sonatína v Senátu Parlamentu ČR při příležitosti „Dne památky obětí holocaustu“.

Amaliya Abdurashidová studovala na uzbecké umělecké škole pro talentované děti, poté pokračovala na taškentské konzervatoři a ostravské univerzitě u MgA. Jany Vondračkové, PhD. a Mgr. Lukaše Michela, ArtD. V průběhu studia se účastnila mnoha mistrovských kurzu, koncertů, festivalů a jako sólistka vystoupila s Janáčkovou filharmonií. Vyučuje hru na klavír a korepetuje na Církevní konzervatoři v Opavě a na ZUŠ Leoše Janáčka v Ostravě-Vítkovicích.

Adam Grygar je členem opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a od roku 2013 vyučuje zpěv na ZUŠ Leoše Janáčka. Vystudoval zpěv na Ostravské univerzitě u Martina Gurbaľa. Zvítězil v mezinárodní Duškově pěvecké soutěži, koncertuje v České republice i v zahraničí, natáčel pro několik TV stavic, sólově vystoupil s Vítkovickým komorním orchestrem, Moravskoslezskou sinfoniettou, orchestrem opery Národního divadla moravskoslezského, Karlovarským symfonickým orchestrem aj.

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Pondělí 10. 5. 2021 v 19 h, Jupiter club
NOVÝ TERMÍN V JEDNÁNÍ

Tango Quartetto Re Campo

Petr Zámečník - akordeon, Pavlína Zámečníková – flétna, Pavla Jahodová - violoncello, Lukáš Krejčí – perkuse, David Lang a Veronika Dobiášová – tanec,
pěvecký host v jednání

tango.jpgBrněnská hudebně-taneční formace působící od roku 2006. Soubor se specializuje na argentinské tango. Mimo tanečnícha koncertních standardů zařazuje do repertoáru rovněž méně známé kusy od Astory Piazzolly a dalších jihoameričanův neotřelém aranžmá rytmicky pregnantní a zároveň melancholické hudby, na pomezí tanga, jazzových inspirací a improvizace a nechybí ani autorská tvorba vedoucího souboru Petra Zámečníka.

Ansámbl má na svém kontě desítky vystoupení na koncertech a festivalech u nás a v zahraničí (Volkstheater Wien, Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc, Bystřické zámecké slavnosti, Silvestr v opeře, minikoncertech Filharmonie Brno, brněnském festivalu Léto na Staré radnici, aj.). Trio obohacuje svůj program autorskými skladbami Petra Zámečníka v novém, současném stylu Moravia Tango, ve kterém se mísí tango s moravskými a italskými melodiemi, soudobou hudbou a improvizacemi. Kvůli tradičnímu spojení tohoto hudebního stylu s tancem a zpěvem bývají jejich hosty taneční páry se specializací na argentinské tango a příležitostně také zpěvačka Klára Šmahelová.

Vstupné: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Změna programu vyhrazena.

__________________________________________________________________________________

Ceny předplatného:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 350 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 590 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 990 Kč

Výhody předplatného:

Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
Úspora až 530 Kč při koupi dětské či studentské abonentky
Úspora až 510 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
Úspora až 605 Kč na osobu při koupi abonentky pro 2 osoby
Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P
a jedné doprovodné osobě /abonentka je nepřenosná/.

Předprodej vstupenek a abonentek:

Jupiter club, s.r.o., Náměstí 17, 594 01 Velké Meziříčí, telefon: 566782004, 566782001,
e-mail: program@jupiterclub.cz, www.jupiterclub.cz


Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz,
www.globart.cz, www.hudbamezirici.cz


Partneři:
Nadace Český hudební fond

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Velké Meziříčí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

 

www.hudbamezirici.cz