≡ Menu

Jupiter club ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY VELKÉ MEZIŘÍČÍ

KONCERTNÍ SEZÓNA 2022-2023

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starosty města Velkého Meziříčí.
Koncerty se konají za podpory Nadace Českého hudebního fondu Praha.

www.hudbamezirici.cz

 

Středa 12. 10. 2022 v 19 h, Jupiter club

HouslovÝ virtuóz ivan ženatý
s pianistou igorem ardaševem

Hudebníci světového renomé vystoupí se skladbami z pera W. A. Mozarta,
F. Mendelssohna-Bartholdyho, A. Dvořáka a R. Strausse.

Ivan Ženatý 1.jpgHouslový virtuóz Ivan Ženatý opakovaně hostuje se slavnými mezinárodními tělesy jako je BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orchesta Nacional de Madrid, ale i předními českými orchestry jako je Česká filharmonie, FOK či Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Velkou pozornost vzbuzují jeho sólové a komorní projekty, bohatá nahrávací činnost a mimořádný repertoár zahrnující přes 50 houslových koncertů. Profesionální kariéru zahájil Ivan Ženatý účastí ve finále Čajkovského soutěže v Moskvě, po které následoval debut s Českou filharmonií pod vedením Libora Peška, vítězství v soutěži Pražského jara a laureátský titul Mezinárodní tribuny mladých umělců UNESCO. V roce 1990 debutoval Ivan Ženatý v Londýně, 1991 v Berlínské filharmonii a Concertgebouw v Amsterdamu, 1994 v Tokyu, 1996 v New Yorku a Buenos Aires. Mimo osobností jako Nathan Milstein, Ruggiero Ricci, André Gertler či prof. Bezrodnyj na Čajkovského konzervatoři v Moskvě měly pro Ivana Ženatého největší význam soukromé lekce u Josefa Suka. Kromě mistrovských kurzů v USA, Kanadě a Německu vyučoval Ivan Ženatý na Hudebním Institutu v Clevelandu, Královské hudební akademii v Kodani a od roku 2019 přijal profesuru na Vysoké hudební škole v Drážďanech. Je zároveň profesorem Meadowmount School of Music v New Yorku.
reprezentuje už dlouho české pianistické umění na mezinárodním fóru. Jeho talent byl formován zprvu otcem, později na konzervatoři i na JAMU Inessou Janíčkovou, v mistrovských kurzech Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. Kromě úspěchů v dětských soutěžích se Ardašev v osmdesátých a devadesátých letech minulého století stal laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě, soutěže Pražského jara, soutěže královny Alžběty v Bruselu (zde získal též cenu belgického rozhlasu a televize) a soutěže Marguerite Long-Jacques Thibaud v Paříži. Roku 1990 obdržel 1. cenu v soutěži Marie Callasové v Aténách. Interpretační úroveň dovoluje virtuózně disponovanému a filozoficky orientovanému pianistovi pořádat samostatné recitály, hrát čtyřručně i na dva klavíry a spolupracovat s komorními soubory a vynikajícími světovými orchestry a dirigenty (Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Královská liverpoolská filharmonie, BBC Londýn). Je pravidelně zván na renomované evropské hudební festivaly a jeho umění zastupuje bohatá diskografie.


Vstupné v předprodeji: 230/180 Kč (děti, studenti, senioři), na místě: 280/230 Kč
------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­--------------------------------------

Středa 9. 11. 2022 v 19 h, Jupiter club

Podzimní koncert

CHECK ACCORDION TRIO

Akordeonové trio působící v Dánsku představí originální kompozice pro akordeon i kusy, které si trio upravilo, a v jeho podání zní snad ještě lépe než některé originály. Posuďte sami!

TBfoto-malá.jpgCheck Accordion Trio je uskupení tří mladých akordeonistů, kteří se vydali do Dánska prohloubit své umělecké zkušenosti pod vedením doc. Jytte von Rüden na Národní hudební akademii v dánském Odense. Hlavním cílem Markéty Laštovičkové, Marie Čejnové a Michala Karbana je ukázat akordeon ve všech možných polohách a hudebních žánrech. Zaměřují se především na klasickou hudbu, ale v repertoáru nalezneme i moderní akordeonovou literaturu, balkánskou hudbu, argentinská tanga či minimalistické skladby. Toto trio vzniklo v roce 2017 a již za tak krátkou dobu si vydobylo uznání jak v rámci široké, tak i odborné veřejnosti v České republice i v Dánsku, především díky velmi rozmanitému repertoáru.

 

Vstupné: 180/150 Kč (děti, studenti, senioři)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------­­

Neděle 15. 1. 2023 v 19 h, Jupiter club

Novoroční koncert s přípitkem starosty
Moravské klavírní trio a hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello,
operní hosté v jednání

Renomované klavírní trio s vyhlášenými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.  

Moravské klavírní trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěMORAVSKE TRIO 2022 FB.jpgžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Andrea Tögel Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.

Vstupné: 230/180 Kč (děti, studenti, senioři)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 8. 3. 2023 v 19 h, Jupiter club

FRATELLI BILAN
ADÉLA BILANOVÁ - HARFA, lADISLAV BILAN - VIBRAFON

Další koncert z cyklu mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu přinese spojení dvou hudebních nástrojů, které se na koncertních pódiích vyskytují spíše výjimečně, a v podání sourozeneckého dua budou velkým lákadlem pro všechny zvídavé posluchače.

A. Bilanová.jpgIMG_0187 malá.jpgLadislav Bilan již ve 13 letech vykonal úspěšně konkurz do Moravské filharmonie v Olomouci, do které nastoupil v roce 2009 a stal se tak jejím historicky nejmladším členem. V letech 2009 a 2011 získal ocenění Talent Olomouckého kraje (2009 3. cena, 2011 1. cena), z americké soutěže WCOPA, která probíhá v Los Angeles, si v roce 2011 přivezl dvě 1. místa v kategoriích melodické bicí a bicí souprava a 2. místo v kategorií snare drum. V roce 2019 úspěšně dokončil působení v Orchestrální akademii České filharmonie.
Od roku 2020 je členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR), v květnu toho roku se představil v rámci on-line streamu „Mladí hudebníci na Pražském jaru – živě z HAMU“ (sólový recitál přesunut z důvodu pandemie na květen 2022). Kromě působení v širokém spektru orchestrů se věnuje především komorní a sólové hře. V listopadu 2021 obdržel z rukou prof. Ivana Klánského Cenu Děkana HAMU.
Adéla Bilanová začala na harfu hrát pod vedením své matky Šárky Bilanové, později studovala na Pražské konzervatoři u Lydie Härtelové a Hudební akademii múzických umění v Praze u doc. Mgr. Jany Bouškové. V sólové i v komorní hře získala několik cen z mezinárodních soutěží (např. 3 místo na mezinárodní soutěži OPUS 2021). Zúčastnila se několika harfových kurzů a mimo jiné byla vybrána na koncert mladých olomouckých talentů, kde vystoupila sólově
za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou Marka Štilce.

 

 
 
 

Vstupné: 180/150 Kč (děti, studenti, senioři)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 26. 4. 2023 v 19 h, Jupiter club

brněnský mozart radek bagár

Teprve 13letý romský pianista s mimořádně technicky i hudebně vyspělým projevem patří k dětským hvězdám, které čeká velká budoucnost. Koncert bude přehlídkou virtuózních kusů od F. Chopina, F. Liszta, S. Prokofjeva aj.

index.jpg

Radek Bagár se narodil 23. září 2004 v Brně. Jeho otcem je Radek Bagár starší, jazzový pianista a skladatel. Od svých 6 let začal hrát na klavír, navštěvoval Základní uměleckou školu J. Kvapila v Brně ve třídě profesorky Jeleny Kapituly. Již po prvním roce studia zvítězil na mezinárodní soutěži mladých klavíristů do 11 let Amadeus v Brně. Na této prestižní soutěži získal první ceny i v letech 2012–2015, Cenu nejlepšího brněnského účastníka a Cenu nejlepšího českého účastníka. Je vítězem a laureátem předních klavírních soutěží v zahraničí a ČR, jako je Prague Junior Note (Praha, 2012–2015), Virtuosi di pianoforte (Ústí nad Labem, 2014), Broumovská klávesa (Broumov, 2015), Beethovenovy Teplice (Teplice, 2016), soutěž Petra Toperczera (Košice, Slovensko, 2017), Národní soutěže ZUŠ ve hře na klavír (2013–2017). Je úspěšný na soutěžích v komorní hře (2013) a ve čtyřruční hře Per Quattro Mani (Brno, 2017). V letech 2013 a 2016 účinkoval s orchestrem Filharmonie Brno na festivalu Mozartovy děti a s komorním orchestrem z Banské Bystrice. V roce 2013 měl možnost se podílet na brněnském projektu „Dva
hlasy – dva světy – dvě kultury“ s Idou Kelarovou. V červenci 2016 dostal pozvání od vyznamného houslisty Pavla Šporcla vystoupit na Hudebním festivalu Znojmo na koncertě Malí géniové. V Českém rozhlasu nahrál skladby W. A. Mozarta, J. Haydna, L. van Beethovena, F. Chopina, S. Rachmaninova a G. Gershwina. V roce 2016 Radek účinkoval v charitativním televizním projektu Kuřata s Annou Ka a dalšími osobnostmi. 20. dubna 2018 hrál na vyhlášení cen literární soutěže největšího knížního vydavatelství v ČR Albatrosmedia konané v Praze v Kaiserštejnském paláci. Od září roku 2016 je Radek zároveň studentem přípravného studia pro talentované děti ve třídě prof. Ludmily Satz na Universität für Musik und darstellende Kunst v rakouském Grazu. Radkovo studium v Grazu finančně podporuje nadační fond Šance pro talent pod vedením předsedy správní rady Kamila Vavreky. V březnu 2018 obdržel Radek na Magistrátu města Brna ocenění za své hudební úspěchy. Momentálně se chystá na další soutěže a koncerty.

Vstupné: 180/150 Kč (děti, studenti, senioři)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 10. 5. 2023 v 19 h, Jupiter club

muzikálový koncert mariana vojtka

Populární písně, muzikálové i operní hity v podání českého zpěváka, který získal renomé především v muzikálových rolích v divadlech Hybernia, Broadway či GoJa Music Hall. V roce 2008 tento všestranný umělec započal také svou sólovou dráhu.

Vojtko Marian.jpgMarian Vojtko již během studií zpíval v muziálu Dracula, titulní roli v Landově muzikálu Krysař a Anděla v Pomádě. Velký úspěch mu přinesla alternace titulní role hraběte Monte Crista. V divadlech Broadway a Hybernia vystupoval v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika a Mona Lisa a v hlavní roli velkolepého muzikálu Baron Prášil v divadle Hybernia, za níž získal Cenu Thálie 2010. Největší úspěch mu zatím přinesla hlavní dvojrole v muzikálu Jekyll & Hyde v Hudebním divadle Karlín. Samotný autor označil Mariana Vojtka jako jednoho z nejlepších představitelů této dvojrole na světě. Marian Vojtko je ovšem dlouhodobě aktivní také na operní scéně (La Roulette, Cosi fan Tutte, Potrestaný prostopášník aneb Don Giovanni, Kouzelná flétna, Cyrano de Bergerac) a uměleckou všestrannost Marian prezentuje ve slavné operetě Emmericha Kálmána – Čardášová princezna a Polské krvi Oskara Nedbala. V GoJa Music Hall zazářil v muzikálu Bídníci a Fantom opery. V roce 2008 započal svou sólovou dráhu a v roce 2010 vyšlo Marianovo první sólové CD, na kterém spojuje populární písně, operní i muzikálové hity.

Vstupné v předprodeji: 230/180 Kč (děti, studenti, senioři), na místě: 280/230 Kč

Změna programu vyhrazena.

__________________________________________________________________________________

Ceny předplatného:

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 450 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 690 Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 1090 Kč

Výhody předplatného:

Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
Úspora až 740 Kč při koupi dětské či studentské abonentky
Úspora až 770 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
Úspora až 1115 Kč na osobu při koupi abonentky pro 2 osoby
Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P
a jedné doprovodné osobě /abonentka je nepřenosná/.

Předprodej vstupenek a abonentek:

Jupiter club, s.r.o., Náměstí 17, 594 01 Velké Meziříčí, telefon: 566782004, 566782001,
e-mail: program@jupiterclub.cz, www.jupiterclub.cz


Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz,
www.globart.cz, www.hudbamezirici.cz


Partneři:
Nadace Český hudební fond

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Velké Meziříčí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

 

www.hudbamezirici.cz