≡ Menu

Jupiter club ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY VELKÉ MEZIŘÍČÍ

KONCERTNÍ SEZÓNA 2024-2025

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starosty města Velkého Meziříčí.

Koncerty se konají za podpory Nadace Českého hudebního fondu Praha.

www.hudbamezirici.cz

 

4CELLOS.jpgÚterý 15.10. 2024 v 19 h, Jupiter club

4 CELLOS Bach (to) Rock

Michal Greco, Alžběta Poukarová-Rolečková, Martina Klimešová, Rudolf Mrazík

Objevte krásu zvuku violoncell prostřednictvím brněnského souboru profesionálních hudebníků, jejichž repertoár zahrnuje nejen díla z klasické hudby, ale také pop, rock, jazz (ragtime)a filmovou tvorbu.

4CELLOS netradiční seskupení violoncellistů z Brna působící od roku 2014 převážně v základním obsazení kvarteta, které ovšem často působí i v obsazení dvou až šesti hráčů. Soubor interpretuje, vždy v rámci projektů, hudbu různých stylových žánrů od barokní hudby po hudbu současnou včetně filmových melodií a snaží se tak přinést nový zážitek z poslechu hudby v originálním souzvuku více violoncell. Soubor se zaměřuje na koncerty duchovní hudby, koncerty s vokálními sólisty, výchovné koncerty pro školy, interpretuje originální transkripce namísto původních nástrojových obsazení.

Vstupné: 250/200 Kč (děti, studenti, senioři)


 J. ČonkaStředa 13.11. 2024 v 19 h, Jupiter club

Jan Čonka – Kytarový recitál

Všestranný interpret, který svoji muzikalitu a vynikající techniku hry uplatňuje nejen jako sólista na poli klasické hudby, ale také jako člen swingové kapely. Můžete se těšit na skladby od Williama Waltona, Maura Giulianiho, Thomase Fellowa a další.

Jan Čonka v květnu 2021 vystoupil společně s Wihanovým kvartetem v rámci mezinárodního kytarového festivalu Kytara napříč žánry. Získal řadu ocenění na významných soutěžích – mezi poslední patří Visegrad Guitar Competition 2021, kde se v konkurenci kytaristů z 21 zemí stal vítězem nejvyšší kategorie do 27 let, nebo Mezinárodní bienále interpretační kytarové soutěže v Kutné Hoře 2022, kde obsadil 3. místo a získal cenu pro nejlepšího českého účastníka. Významným úspěchem je i udělení Ceny ministra školství za rok 2021.

Vstupné: 250/200 Kč (děti, studenti, senioři)


MKTNeděle 5. 1. 2025 v 19 h, Jupiter club

Moravské klavírní trio a operní sólisté

Moravské klavírní trio ve spolupráci s operními sólisty představí slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Program doplní virtuózními kusy pro klavírní trio. 

Moravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 v České republice ve městě Leoše Janáčka – v Brně. Od roku 1999 hraje v nezměněném složení – Jana Ryšánková klavír, Jiří Jahoda housle a Miroslav Zicha violoncello. Za dobu své existence absolvoval soubor stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Dále pak přímo pro Moravské klavírní trio vznikly desítky často virtuózních transkripcí známých symfonických a operních děl.

Významnou součástí činnosti souboru je i spolupráce se zpěváky všech hlasových kategorií. Díky mimořádné šíři operního i písňového repertoáru (přes 200 skladeb ve vlastních úpravách) je Moravské klavírní trio také oblíbeným partnerem operních pěvců mezinárodního renomé (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Miki Isochi), kteří koncerty s triem vyhledávají jako protiváhu svého uměleckého působení na světových operních scénách (MET, Tokio, La Scala...)
Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s nadšeným ohlasem široké hudební veřejnosti. O tom svědčí opakovaná pozvání k vystupování na významných koncertních pódiích.

Vstupné: 250/200 Kč (děti, studenti, senioři)


Igor Ardašev Středa 19. 3. 2025 v 19 h, Jupiter club

Igor Ardašev – klavírní recitál

Program recitálu klavírního virtuóza Igora Ardaševa otevírá zcela nový prostor a my můžeme být potěšeni, že tento vynikající umělec zaměří svou pozornost k Beethovenovým variacím na valčík Antona Diabelliho a dále k hudebním opusům  G. F. Händela a S. Prokofjeva.

Igor Ardašev reprezentuje už dlouho české pianistické umění na mezinárodním fóru. Jeho talent byl formován zprvu otcem, později na konzervatoři i na JAMU Inessou Janíčkovou, v mistrovských kurzech Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. Kromě úspěchů v dětských soutěžích se Ardašev v osmdesátých a devadesátých letech minulého století stal laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě, soutěže Pražského jara, soutěže královny Alžběty v Bruselu (zde získal též cenu belgického rozhlasu a televize) a soutěže Marguerite Long-Jacques Thibaud v Paříži.

Roku 1990 obdržel 1. cenu v soutěži Marie Callasové v Aténách. Interpretační úroveň dovoluje virtuózně disponovanému a filozoficky orientovanému pianistovi pořádat samostatné recitály, hrát čtyřručně i na dva klavíry a spolupracovat s komorními soubory a vynikajícími světovými orchestry a dirigenty (Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Královská liverpoolská filharmonie, BBC Londýn). Je pravidelně zván na renomované evropské hudební festivaly a jeho umění zastupuje bohatá diskografie.

Vstupné: 250/200 Kč (děti, studenti, senioři)


 

4handsStředa 2. 4. 2025 v 19 h, Jupiter club

Four hands

Kateřina Konopová, Iryna Cherkashyna – čtyřruční klavír

Členky klavírního dua rády rozšiřují svůj repertoár zahrnující čtyřruční standardy jako Dvořákovy Slovanské tance či Smetanovu Mou vlast o další hudební žánry.

Kateřina Konopová je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity  a doktorandského studia na VŠMU v Bratislavě. Je laureátkou mnoha mezinárodních soutěží. Pedagogicky působila na Fakultě umění Ostravské univerzity a na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V současné době se věnuje jak koncertní sólové hře, tak i interpretaci komorní hudby a je vyhledávanou korepetitorkou. Od roku 2020 vystupuje v klavírním duu spolu s Lukášem Michelem a spolupracuje také s pěveckým sborem Pražská Kantiléna. Nadále se také úspěšně věnuje pedagogické činnosti a působí jako korepetitorka na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.
Irina Cherkashyna studovala hru na klavír v Charkově. Na Ukrajině i v zahraničí se s úspěchem zúčastňovala mezinárodních soutěží, koncertů a festivalů na Ukrajině i v zahraničí, vystoupila několikrát s orchestrem Charkovské filharmonie. V letech 2012- 2017 byla studentkou Pražské konzervatoře ve třídě Milana Langera a získala 3. cenu na Mezinárodní soutěži Z. Fibicha v interpretaci melodramů a 2. cenu na 39. soutěžní přehlídce konzervatoří a hudebních gymnázií ČR. Aktivně se zúčastnila klavírních kurzů pod vedením významných pianistů.


Vstupné: 250/200 Kč (děti, studenti, senioři)


 

Jahodové duoStředa 14. 5. 2025 v 19 h, Jupiter club

Jahodové duo & Filmové hity

Pavla Jahodová – violoncello, Jiří Jahoda - housle

Vyberte si z bohaté nabídky známých melodií v originálních úpravách z klasiky a filmů Tenkrát na západě, Star Wars, Forrest Gump, Pán prstenů, Poklad na stříbrném jezeře aj.

Vroucí smyčce, nové emoce, pozitivní energie, příjemné pocity, ale také vášeň a temperament. Jiří Jahoda je zakladatelem souboru Moravské klavírní trio. Vystudoval brněnskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně v houslové třídě prof. A. Sýkory. V roce 1994 byl jedním ze zakládajících členů Pražské komorní filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. V letech 1995 až 2001 zastával funkci vedoucího skupiny II. houslí ve Státní filharmonii Brno a do roku 2006 byl koncertním mistrem orchestru Městského divadla v Brně. Pavla Jahodová je absolventkou JAMU v Brně, podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem v Brně. Natočila snímky pro Český a německý rozhlas a televizi.

Vstupné: 250/200 Kč (děti, studenti, senioři)


Změna programu vyhrazena


 

Ceny předplatného: 

zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 550 Kč (dítě do 15 let, student do 26 let)

přenosná abonentka pro 1 osobu 790 Kč

přenosná abonentka pro 2 osoby 1290 Kč

Výhody předplatného:

Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty

Úspora až 950 Kč při koupi dětské či studentské abonentky

Úspora až 710 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu

Úspora až 1.710 Kč na osobu při koupi abonentky pro 2 osoby

Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem (platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky

Slevy:

50 % ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě /abonentka je nepřenosná/.

 

Předprodej vstupenek a abonentek:

Jupiter club, s.r.o., Náměstí 17, 594 01 Velké Meziříčí, telefon: 566782004, 566782001, e-mail: program@jupiterclub.cz, www.jupiterclub.cz


Dramaturgie a marketing
ramaturgie a marketing: umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz, www.hudbamezirici.cz

Partneři: Nadace Český hudební fond

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Velké Meziříčí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

www.hudbamezirici.cz