≡ Menu

MKS Vyškov ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

Kruh přátel hudby Vyškov

Koncertní sezóna 2013-2014

 

Mužské vokální kvarteto AFFETTO

(Jan Mikušek – kontratenor, Marek Olbrzymek – tenor, Vladimír Richter- tenor, Aleš Procházka- bas, Martin Jakubíček- klávesové nástroje)

Pátek 25.10.2013 v 19 h, Besední dům Vyškov

Kdo jste nestihli koncert 4tetu Jiřího Korna, máte jedinečnou šanci vychutnat si barevnou zvukomalbu mužského čtyřhlasu, kterému vévodí vysoký kontratenor a zažít nová hudební dobrodružství. Nechte se bavit zpívajícími muži a přijďte na koncert souboru Affetto, které nabízí překročit hranici klasických žánrů, uchu lahodící melodie spirituálů, renesanční hudby nebo vytříbený hudební humor podtržený vynalézavými klávesovými improvizacemi Martina Jakubíčka. Členové Affetta jsou přesvědčeni, že zpěv jako nejpřirozenější hudební projev nabízí nevyčerpatelné možnosti vystižení nálad a pocitů, které do svých skladeb ukryli hudební mistři všech historických epoch a žánrů.

AFFETTO malá.jpgAFFETTO se definuje jako „vokálně-experimentální soubor“. Členy Affetta jsou Aleš Procházka (bas), Vladimír Richter a Marek Olbrzymek (tenor) a Jan Mikušek (kontratenor). Společnými znaky všech pěvců je profesionální hudební vzdělání získané na středních a vysokých hudebních školách, sólistická erudice, znalost autentické interpretace staré hudby a bohaté zkušenosti Na koncertních pódiích. Těžiště repertoáru leží ve vokální polyfonii 15. a 16. století, ale AFFETTO s chutí podniká dobrodružné výlety po historické ose od 14. až po 21. století i mezi hudebními druhy a žánry, AFFETTO zpívá vlastní úpravy písní Beatles, spirituálů i lidové hudby. „Neváháme překračovat hranice hudebních žánrů a do programů zařazujeme spirituály a méně obvyklé úpravy moderních skladeb. Snažíme se, aby naše koncerty byly důkazem, že hudba - zejména vokální - je vždy a v mnoha podobách připravena oslovit nejskrytější emoce každého posluchače i interpreta.“ Na koncertě Affetto vystoupí spolu se skladatelem a varhaníkem Martinem Jakubíčkem.

Vstupné: 250 / 200 Kč
 
Videoukázky:

 

Královská harfa s něžným hobojem

(Pavla Kopecká – harfa, Libor Bartoník - hoboj)

Úterý 12. 11. 2013 v 19 h, Besední dům Vyškov

Absolventka pražské AMU a členka orchestru Národního divadla v Brně představí společně s bratrem, absolventem JAMU a dlouholetým 1. hobojistou Národního divadla Brno uchu lahodící program.

Pavla Kopecká je absolventkou Konzervatoře Brno a Akademie múzických umění v Praze. Od sezóny 2002-2003 je sóloharfistkou orchestru Národního divadla v Brně. Spolupracuje se Státní filharmonií Brno, Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií Hradec Králové, Karlovarským symfonickým orchestrem a Slovenskou filharmonií. Spoluúčinkuje s brněnskou Kantilénou a Českým filharmonickým sborem Brno. Zúčastnila se mistrovských kurzů pod vedením Mgr. Jany Bouškové. Libor Bartoník studoval v letech 1989 – 1995 obor hra na hoboj na brněnské Konzervatoři u prof. P. Nováka. Dále pokračoval ve studiu na Janáčkově akademii muzických umění v Brně pod vedením J. Bartoníka, kterou absolvoval v roce 1999. Zúčastnil se mezinárodních mistrovských kurzů pořádaných vídeňskou Hochschule für Musik und darstelle Kunst. V roce 1996 přijal angažmá jako první hobojista orchestru Janáčkovy opery Národního divadla v Brně, kde působil přes12 let. Spolu se svými rodiči se podílel na nahrávání skladeb pro dva hoboje a anglický roh, od roku 1995 je členem komorního souboru Brněnské dechové kvinteto.

Vstupné: 160 / 140 Kč

Ukázka zvuku harfy:

 

Novoroční koncert s přípitkem starosty

Moravské klavírní trio a hosté

(Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello, operní sólisté v jednání)

Úterý 14. 1. 2014 v 19 h, Besední  dům Vyškov

Moravské klavírní trio se svými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program, zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru.

TRIO_V_PLAMENECH.jpgMoravské klavírní trio ve spolupráci s renomovanými hosty, operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený také na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií. Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Hned v následujícím roce se soubor úspěšně prezentoval na soutěži v italském Vercelli. V roce 1999 usedl k violoncellovému pultu Miroslav Zicha, pedagog brněnské konzervatoře a odborný asistent katedry strunných nástrojů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Za dobu své již čtrnáctileté existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů (České doteky hudby, Pardubické hudební jaro, Festival Janáček a Luhačovice, Mahler Jihlava, Trenčianská Hudobná Jar, Dny české kultury v Burgosu). Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.

Více informací o souboru: ZDE
 
Vstupné: 220 / 180 Kč

 

Ensemble Martinů

(Miroslav Matějka – flétna, umělecký vedoucí, Martina Bačová – housle, Simona Hečová – violoncello, Štěpán Kos – klavír)

Čtvrtek 13. 2. 2014 v 19 h, Besední dům Vyškov

Soubor vystoupil jako první český komorní soubor v Zakázaném městě na Pekingském festivalu, má na kontě více než 1000 koncertů u nás a v zahraničí, bohatou diskografii, desítky snímků pro Český rozhlas a televizi, hudbu k filmům, spolupracoval s legendami českého herectví.

Ensemble Martinů foto malá.jpgEnsemble Martinů je pražské klavírní kvarteto ve složení klavír – flétna – housle – violoncello. Ensemble nahrál 10 CD a DVD pro renomované vydavatele, desítky snímků pro Český rozhlas, Českou televizi, hudbu k filmu. K roku 2010 uskutečnil na 1000 vystoupení. Věhlas si získal svými literárně-hudebními projekty s legendami českého herectví, jako byli Boris Rösner, Věra Galatíková, Radovan Lukavský či Ladislav Lakomý. Ensemble Martinů vystoupil na prestižních oficiálních pódiích či festivalech. V ČR s ohromným úspěchem dosáhl a vystoupil na všech zásadních pódiích, co jen si lze představit, ať to jsou: Pražské jaro, Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha, Moravský podzim, Smetanova Litomyšl, Dvořákův festival, Janáčkovy Hukvaldy, Janáčkův Máj, Martinů Fest, České doteky hudby, Česká filharmonie - Český spolek pro komorní hudbu, Pražské premiéry, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Jako první český komorní soubor vystoupil v říjnu 2005v Číně v Zakázaném městě na Beijing International festivalu.

Vstupné: 160 / 140 Kč

Videoukázka:

 

 

Duo Ardašev & Má vlast a Slovanské tance

Úterý 18. 3. 2014 v 19 h, Besední dům Vyškov

Vynikající pianisté, manželé Renata Ardaševová a Igor Ardašev, který patří k nejvýraznějším osobnostem světové klavírní špičky, přednesou čtyřručně skvosty české hudební literatury.

Duoardasev malá.jpgVynikající pianisté, manželé Ardaševovi, zahrají čtyřručně skvosty české hudební literatury. Igor Ardašev patří jednoznačně k nejvýraznějším osobnostem světové klavírní špičky. Na své mladistvé soutěžní úspěchy (zvl. na Smetanovské soutěži a Concertinu Praga) navázal překvapivě brzy jednak pozoruhodnou 5. cenou z mimořádně náročné moskevské soutěže P. I. Čajkovského, jednak titulem laureáta Mezinárodní soutěže Pražského jara a obzvlášť skvěle si v tomto směru počínal i v první půli 90. let, kdy si postupně přivezl 1. cenu ze soutěže M. Callasové v Aténách, titul laureáta ze soutěže královny Alžběty v Bruselu, 1. cenu ze soutěže Belgického rozhlasu a televize a laureátský titul z mezinárodního klání Marguerity Longové a Jacquese Thibauda v Paříži. Jeho partnerka, Renata Ardaševová vkládá své specifické pianistické s nádhernou samozřejmostí jak do sólistických kreací, tak do fantazijně posvěcené spolupráce v komorních žánrech.

Vstupné: 160 / 140 Kč

Videoukázky:

 

Korngold Quartet

(Kristina Czajkowská, Lenka Koplová – housle, Klára Hegnerová – viola, David Hrubý - violoncello)

Čtvrtek 10. 4. 2014 v 19 h, Besední dům Vyškov

Přední české smyčcové kvarteto mladé generace, ověnčené cennými tituly z mezinárodních soutěží.

Korngold Quartet_aktuální foto malá.jpgKorngold Quartet patří mezi přední česká kvarteta nastupující mladé generace. Největším úspěchem souboru je vítězství na Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka 2010, kde kvarteto získalo také cenu za nejlepší provedení díla Leoše Janáčka a vítězství na soutěži nadace Bohuslava Martinů 2010, kde byla kvartetu udělena i cena za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů. Kvarteto má na svém kontě řadu dalších ocenění – mezi nimi např. zvláštní cenu Josefa Koďouska ze soutěže pořádané v rámci ACT Musical Festival London 2006, 2. cenu z mezinárodní soutěže Premio Citta´di Padova 2009, Promotion award z Internationale Sommerakademie 2010. Korngold Quartet vystupuje na řadě festivalů u nás i v zahraničí (Mozartovy cesty, Janáčkovy Hukvaldy, Europäische Wochen Passau aj.) Na pozvání EMCY (European Union of Music Competitions for Youth) podnikl soubor také turné „Stars of tomorrow“ po Německu a Rakousku a nahrával pro Český a Bavorský rozhlas.

Vstupné: 160 / 140 Kč

 

Koncert muzikálových hvězd

(Daniela Šinkorová, Jan Kříž Host: operní sólista Národního divadla v Praze Oldřich Kříž)

Známá tvář z desítek muzikálů a televizních seriálů, držitelka Cen Thálie v kategorii herečka, vítězka ankety Anno, držitelka Zlaté desky, zazpívá se svými hosty ty nejkrásnější hity své pěvecké dráhy.

Daniela Šinkorová je držitelkou cen Thálie 2002 a 2004 v oboru muzikál, cen TýTý 2005 a 2006 v kategorii herečka, vítězka ankety Anno 2006 a držitelka Zlaté desky za album Vánoční dárek. Vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Bratislavě a muzikálové herectví na JAMU v Brně. Z nastudovaných muzikálů jmenujme Hello, Dolly, Kabaret, Cats, Pomádu, Chicago, Sladkou Charity, Sugar, Pokrevní bratry nebo Jacka Rozparovače. Známe ji také z televizních pořadů Jsou hvězdy, které nehasnou, Go Go Show, televizních Silvestrů, seriál Nemocnice na kraji města po dvaceti, Ordinace v růžové zahradě a pořad Česko na talíři (Tv Prima). Daniela má na svém pěveckém kontě tři sólová alba (To je štěstí 2004, Muzikál, Film a Televize 2005 a Dárek vánoční 2006) a nespočet alb na kterých se podílela (zpěv, texty...). Jan Kříž je odbornou kritikou označován za jeden z nejvýraznějších talentů současné české muzikálové scény. Jeho profesním těžištěm je Praha. Zde ztvárnil hlavní role například v muzikálech Robin Hood (širší nominace na cenu Thálie), Osmý světadíl, Děti ráje, Johanka z Arku, Touha, Kladivo na čarodějnice, Jack Rozparovač a Pomáda, kde je opět nominován na cenu Thálie. V roce 2010 vyhrál první českou televizní muzikálovou castingovou show Robin Hood aneb Cesta ke slávě. Štefan Margita si vybral Jana Kříže jako hosta na své vánoční turné 2011.

Vstupné: 250 / 200 Kč

Videoukázky:

 

Změna programu vyhrazena.
 
Předplatné:
zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu (děti do 15 let, studenti do 26 let) 400,-Kč
zlevněná nepřenosná abonentka pro držitele průkazu ZTP, ZTP/P 400,-Kč
zlevněná přenosná abonentka pro doprovodnou osobu k ZTP/P 400,-Kč
přenosná abonentka pro 1 osobu 800,-Kč
cenově výhodná přenosná abonentka pro 2 osoby 1400,-Kč
 
BONUS PRO ABONENTY:
Pro abonenty připravili pořadatelé dárek v podobě 50% slevy na vstupenky všech cenových kategorií na koncert naší nejznámější operní pěvkyně Evy Urbanové 24. 9. 2013 v Besedním domě ve Vyškově.
 
Slevy:
50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP, ZTP/P a jedné doprovodné osobě k ZTP/P, 50% ze vstupného na jednotlivé koncerty Kruhu přátel hudby Vyškov 2012-2013 žákům ZŠ Nádražní ve Vyškově, žákům ZUŠ Nádražní 4 ve Vyškově a Klubu důchodců při Městském úřadě Vyškov.
 
Předprodej vstupenek a abonentek:
Turistické informační centrum, Masarykovo náměstí č.1, 682 01 Vyškov tel.: 517 301 312, e-mail: infocentrum@meuvyskov.cz, www.vstupenky.vyskov-mesto.cz /rezervace on-line/, www.kphvyskov.estranky.cz
 
Dramaturgie a marketing:
umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, tel./fax: 548 531 618, mobil: 603 840 013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz
 
Partner koncertního cyklu:
Národní divadlo Brno
 
Mediální partneři:
Region, Český rozhlas Brno, Vyškovský zpravodaj, Proglas
 
Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Vyškov, ZUŠ Ivanovice na Hané a ZUŠ Bučovice. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.