≡ Menu

Setkání žánrů Odry 2018-19

Dělnický dům v Odrách ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART pro Vás připravilo
atraktivní koncertní řadu Setkání žánrů 2018-2019.


Slavnostní zahajovací koncert 17. 9. 2018
Světový tenorista Štefan Margita

hostem Moravské klavírní trio

Tenorista světového formátu Štefan Margita za doprovodu Moravského klavírního tria v unikátním koncertě
zazpívá písně a opery světového repertoáru.

Svým horkokrevným tenorem rozezvučel Štefan Margita opery v San Francisku, v Miláně i Paříži. Hlasité ovace naplněných sálů nasává Štefan Margita po celém světě. Vystudoval košickou konzervatoř, v roce 1981 se stal členem souboru zpěvohry divadla v Prešově, odkud přešel na operní scénu v Košicích (1983–1986). V roce 1986 zvítězil na Pražském jaru a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze. V této době (1987–1991) byl současně sólistou Vídeňské Volksoper. V roce 1992 pak přešel do stálého angažmá ve Státní opeře Praha (1992–1994). Od roku 1998 působí jako svobodný umělec světového renomé a je opakovaně zván k hostování do Chicaga či Metropolitní opery v New Yorku.                                          

Vstupné: 390 / 250 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

slovenská vokální skupina Fragile 12.  11. 2018
POZOR ZMĚNA TEMÍNU, KONCERT PROBĚHNE 15. 11. 2018

(Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko

Neopakovatelný večer plný zábavy slibuje proslulá slovenská vokální skupina
interpretující známé rock/pop/jazzové hity.

FRAGILE je ansámbl populárnych osobností, známých z různých televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí či TV šou. Bez použití hudebních nástrojů, teda a cappella, skupina interpretuje známé převážně popové skladby světových umělců. V jejich repertoáru se najdou také velikáni jako Bach či Chopin, jejich největší předností jsou tituly současné populární hudby. Hitům světových autorů a interpretů dávají svojí kreativitou a hravostí novou tvář. Jejich představení jsou plné nejen výborné hudby, ale i skvělého humoru, díky čemuž zažijete neopakovatelný večer plný jedinečné zábavy.                                                     

Vstupné: 280 / 200 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

Novoroční koncert s přípitkem  7.  1.  2019

Moravské klavírní trio (Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello), Martino Hammerle-Bortolotti – baryton, soprán v jednání

Renomované trio ve spolupráci s párem operních pěvců uvede svátečně laděný program slavných árií a duet.
O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.

Moravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.                            

      Vstupné: 250 / 200 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

Solitutticelli Cello Ensemble  11. 3.  2019    

Michal Greco, Alžběta Poukarová, Martina Klimešová, Rudolf Mrazík

Objevte krásu zvuku violoncell prostřednictvím brněnského souboru profesionálních hudebníků, jejichž repertoár zahrnuje nejen díla z klasické hudby, ale také pop, rock, jazz (ragtime) a filmovou tvorbu.     

Netradiční seskupení violoncellistů z Brna působící od roku 2014 převážně v základním obsazení kvarteta, které ovšem často působí i v obsazení tří až šesti hráčů. Soubor interpretuje, vždy v rámci projektů, hudbu různých stylových žánrů od barokní hudby po hudbu současnou včetně filmových   melodií   a   snaží   se   tak   přinést   nový   zážitek z poslechu hudby v originálním souzvuku více violoncell. Soubor se zaměřuje na koncerty duchovní hudby, koncerty s vokálními sólisty, výchovné koncerty pro školy, interpretuje originální transkripce namísto původních nástrojových obsazení.                                 

Vstupné: 200 / 100 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

Jahodové duo 24. 4. 2019

Pavla Jahodová – violoncello, Jiří Jahoda – housle

 Vyberte si z bohaté nabídky známých melodií od klasiky k filmu v originálních úpravách v podání manželského dua  majícího  na svém kontě  stovky koncertních produkcí doma i v zahraničí.

Vroucí smyčce, sladké melodie, radost, romantika, láska. Je čas na nové emoce, pozitivní energii, příjemné pocity, ale také vášeň a temperament. Jiří Jahoda je zakladatelem souboru Moravské klavírní trio. Vystudoval brněnskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně v houslové třídě prof. A. Sýkory. V roce 1994 byl jedním ze zakládajících členů Pražské komorní filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. V letech 1995 až 2001 zastával funkci vedoucího skupiny II. houslí ve Státní filharmonii Brno a do roku 2006 byl koncertním mistrem orchestru Městského divadla v Brně. Pavla Jahodová je absolventkou JAMU v Brně, podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem v Brně. Natočila snímky pro Český a německý rozhlas a televizi.

Vstupné: 200 / 100 Kč (děti, studenti)

 

!!! ŠETŘETE S PŘENOSNOU ABONENTKOU !!!

Cena přenosné abonentky do 31. 5. 2018:
pro jednotlivce 1050 Kč / 800 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 1850 Kč / 1600 Kč (děti, studenti)

Cena přenosné abonentky od 1. 6. do 15. 9. 2018:
pro jednotlivce 1150 Kč / 900 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 2050 Kč / 1800 Kč (děti, studenti)

Předprodej bude zahájen 9. 4. 2018.


Výhody předplatného:

1. Výběr nejlepších míst v sále
2. Úspora až 270 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
3. Úspora až 790 Kč při koupi abonentky pro 2 osoby
4. Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)


Kontakty na předprodej:
Kancelář DD Odry tel. 556 731 428, e-mail: delnicky.dum@seznam.cz
Taťána Bosáková – tel. 603 105 353, Radomíra Goldová – tel. 603 559 678 


Všechny koncerty se konají v 18 hodin ve velkém sále
Dělnického domu, Dělnická 23, Odry.

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

Změna programu vyhrazena.

Všechna práva vyhrazena © 2018 GLOBART s.r.o.