≡ Menu

Dělnický dům v Odrách ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART pro Vás připravil
atraktivní koncertní řadu Setkání žánrů 2022-2023

šetřete s přenosnou abonentkou


Středa 21. 9. 2022 v 18 hodin, Dělnický dům

Legendární Felix Slováček

Vjačeslav Grochovský (klavír)

dámské kvarteto Beladona Quartet

Felix Slováček foto.jpgPopulární český klarinetista a saxofonista, mající na svém kontě více než 500 nahraných titulů a téměř dva miliony prodaných desek z oblasti klasiky, jazzu i popu, obklopený atraktivními dámami smyčcového kvarteta a s doprovodem svého dvorního pianisty, uvede známé swingové evergreeny a další oblíbené skladby svého bohatého repertoáru.

Beladona Quartet malá.jpg
Felix Slováček, hudebník, skladatel a dirigent, vystudoval klarinet na konzervatoři v Kroměříži a posléze na JAMU v Brně. Po absolutoriu vstoupil do orchestru Karla Vlacha, kde působil v letech 1968-1969. Nejvíce ho ale proslavilo angažmá v orchestru Ladislava Štaidla, doprovázejícím Karla Gotta. Zde začal hrát i na saxofon. Hrou na tento nástroj se zviditelnil nejen u nás, ale i v zahraničí. Od 70. let Felix Slováček vydával vlastní sólová alba a vystupoval i v jiných hudebních tělesech. V roce 1983 se stal dirigentem Tanečního a jazzového orchestru Československého rozhlasu. Orchestr se přejmenoval na Big Band Felixe Slováčka. Felix Slováček je jeho ředitelem, dirigentem i sólovým interpretem.

Pod názvem Beladona Quartet se skrývá skvělá formace čtyř mladých dam, prezentující rafinovaná aranžmá známých hudebních děl. Všechny hráčky jsou absolventkami Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, vedoucí souboru, violoncellistka Pavla Jahodová pak rovněž Vysoké hudební školy v německém Výmaru a na profesionální brněnské hudební scéně je můžete slyšet na koncertech a představeních Filharmonie Brno, Národního divadla Brno a Městského divadla Brno. Kromě hry v orchestrech se dámy věnují bohaté komorní činnosti v klasické i populární oblasti.
Více o Beladona Quartet najdete na www.beladonaquartet.cz

Vstupné: 430 Kč


Středa 23. 11. 2022 v 18 hodin, Dělnický dům

Akordeonový  virtuóz  Milan  Řehák & One Man Show

Originální akordeonové kompozice, barokní skladby, virtuózní transkripce i aranže populárních písní přinese sólový recitál Milana Řeháka, jednoho z nejprogresivnějších českých akordeonistů, absolventa Královské hudební akademie ve Stockholmu a laureáta mnoha mezinárodních soutěží.

Milan Řehák foto.jpgMilan Řehák je absolvent Pražské konzervatoře a Královské hudební akademie ve Stockholmu. Je také laureátem mnoha mezinárodních soutěží (Chorvatsko, Itálie, Německo, Česko, Rusko). První cena na akordeonové soutěži v Pule (2012) mu přinesla mnoho příležitostí jako například koncert pro European Broadcasting Union, koncert v rámci Svátků hudby v Praze či pozvání do TV pořadů. Vystupoval také na festivalech ve Stockholmu, Drážďanech, Salzburgu, Miláně a spolupracoval s řadou významných hudebníků a těles jako jsou Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Lubomír Brabec, České trio a mnoho dalších. Vydal 6 CD a je aktivní na poli mediální produkce a výtvarného umění.

Vstupné: 430 Kč


Středa 11. 1. 2023 v 18 hodin, Dělnický dům

slavnostní novoroční koncert s přípitkem

Moravské klavírní trio s houslistou Jiřím Jahodou
Operní sólisté v jednání

DSC_5313.jpgMoravské klavírní trio ve spolupráci s vyhlášenými operními hosty představí již tradičně svátečně laděný program slavných árií a duet.

Moravské klavírní trio bylo založeno v roce 1997 v České republice ve městě Leoše Janáčka – v Brně. Od roku 1999 hraje v nezměněném složení – Jana Ryšánková klavír, Jiří Jahoda housle a Miroslav Zicha violoncello. Za dobu své existence absolvoval soubor stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Dále pak přímo pro Moravské klavírní trio vznikly desítky často virtuózních transkripcí známých symfonických a operních děl. Významnou součástí činnosti souboru je i spolupráce se zpěváky všech hlasových kategorií. Díky mimořádné šíři operního i písňového repertoáru (přes 200 skladeb ve vlastních úpravách) je  Moravské klavírní trio také oblíbeným partnerem operních pěvců mezinárodního renomé (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Miki Isochi), kteří koncerty s triem vyhledávají jako protiváhu svého uměleckého působení na světových operních scénách ( MET, Tokio, La Scala...)

Vstupné: 430 Kč
 


Středa 15. 3. 2023 v 18 hodin, Dělnický dům

The  Cello  Boys & Od klasiky  k rocku

Poprockové duo zahraje na violoncella klasickou hudbu, ale i úpravy rockových a popových hitů nejznámějších kapel jako Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden či známých interpretů
a DJ´s jako Jackson, Fonsi, Avicii a další.

cello19 (13 of 74) malá.jpgVznik violoncellového dua The CELLO Boys se váže k podzimu roku 2016. Za dobu dosavadní umělecké činnosti má za sebou řadu vystoupení jak v České republice, tak v zahraničí. Vystoupili na mnoha akcích jako jsou koncerty, plesy, festivaly, městské slavnosti, firemní eventy a další. Pravidelně také pořádají své vlastní koncerty v různých divadlech nebo industriálních či jiných netypických prostorech. Interpretují hudbu „klasickou“, pop, rock či hudbu jiné moderní scény. Do jejich repertoáru se tedy řadí jak J. S. Bach, J. Haydn, M. Doležil nebo D. Vrchoslav, tak vlastní virtuózní úpravy těch nejznámějších písní kapel jako například Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden nebo také známých interpretů a DJ´s mezi které patří M. Jackson, L. Fonsi, Avicii a další. Snaží se o propojení těchto kontrastních stylů. Proto si můžeme povšimnout například motivu 4. věty Novosvětské Symfonie A. Dvořáka ve skladbě Fear of the Dark (Iron Maiden) nebo Toccaty d moll zakomponované do Thunderstruck (AC/DC). Skladby volí tak, aby se předvedla virtuózní technika, všechny možnosti nástroje, a aby se zároveň nenudil odborník, ani méně náročný posluchač.

Ladislav Mariaš poznal violoncello již ve 4 letech, kdy jej k perfektním základům a lásce k nástroji vedl první učitel, Václav Stuchlý. Později přešel na ZUŠ Ostrava-Poruba, kde jej s otcovským přístupem a neméně důsledně učil Mgr. Miroslav Doležil. Od roku 2012 ve svých studiích pokračoval na Pražské konzervatoři ve třídě profesorky Renaty Strašrybkové, díky níž měl možnost poznat svého nynějšího spoluhráče. V současné době ve svých studiích pokračuje na Akademii múzických umění v Praze, kde své hráčské dovednosti konzultuje s profesorem Mikaelem Ericssonem. Zúčastnil se také řady soutěží, na kterých získal mnoho ocenění. Řadí se mezi ně například 1. místo a titul absolutního vítěze violoncell a kontrabasů v celostátním kole soutěže ZUŠ, 2. místo na evropské soutěži Bogdana Warchala Talent for Europe v Dolnom Kubíně nebo účast na celosvětové soutěži Wettbewerb v rakouském Liezenu. Absolvoval také kurzy a masterclass pod vedením Elizabeth Wilson, Michala Kaňky, Piotra Hausenplase, Sebastiana Klingera, Petra Prauseho, Stevena Isserlise a Jána Slávika. Na základě úspěšně vykonaného konkurzu působil také v Plzeňské filharmonii. Nyní vystupuje jak sólově, orchestrálně, tak v komorních projektech jako je The CELLO Boys nebo The StringZ.

Zachar Fedorov je dlouholetým vášnivým violoncellistou. Od svých šesti let (od r. 1997) studoval pod vedením Vitalie Belozerova a Olega Fedorova. V roce 2007 nastoupil na Pražskou konzervatoř do třídy uznávané profesorky Renaty Strašrybkové. V roce 2002 se zúčastnil celonárodní soutěže ZUŠ ve hře na violoncello a vyhrál první místo. O tři roky později vyhrál na stejné soutěži druhé místo. V roce 2011 splnil konkurz na místo violoncellisty v Severočeském divadle v Ústí nad Labem a od té doby je jeho členem. Ve vzdělávání v oboru violoncella nadále pokračoval a od r. 2014 studuje na Akademii múzických umění v Praze pod vedením Michala Kaňky. Během studií na AMU se účastní mnoha komorních vystoupení s různým hudebním zaměřením – od klasiky až po novodobou pop-rockovou hudbu. V rámci svého studia absolvoval masterclass pod vedením M. Kaňky, J. Bárty, M. Ericssona a C. Brotbeka. Ve své koncertní činnosti vystoupil také jako sólista s Teplickou filharmonií a s orchestrem Severočeského divadla. Spolupracuje s předními českými klavíristy jako např. s Michalem Maškem. Od roku 2015 aktivně působí v Českém národním symfonickém orchestru, se kterým absolvoval zahraniční turné s umělci jako jsou Ennio Morricone, Danny Elfman, James Newton Howard, ale také Pražský výběr nebo Accept.

Vstupné: 430 Kč


Středa 19. 4. 2023 v 18 hodin, Dělnický dům

muzikálový koncert mariana vojtka

Populární písně, muzikálové i operní hity v podání českého zpěváka, který získal renomé především v muzikálových rolích v divadlech Hybernia, Broadway či GoJa Music Hall. V roce 2008 tento všestranný umělec započal také svou sólovou dráhu.

Vojtko Marian.jpgMarian Vojtko již během studií zpíval v muziálu Dracula, titulní roli v Landově muzikálu Krysař a Anděla v Pomádě. Velký úspěch mu přinesla alternace titulní role hraběte Monte Crista. V divadlech Broadway a Hybernia vystupoval v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika a Mona Lisa a v hlavní roli velkolepého muzikálu Baron Prášil v divadle Hybernia, za níž získal Cenu Thálie 2010. Největší úspěch mu zatím přinesla hlavní dvojrole v muzikálu Jekyll & Hyde v Hudebním divadle Karlín. Samotný autor označil Mariana Vojtka jako jednoho z nejlepších představitelů této dvojrole na světě. Marian Vojtko je ovšem dlouhodobě aktivní také na operní scéně (La Roulette, Cosi fan Tutte, Potrestaný prostopášník aneb Don Giovanni, Kouzelná flétna, Cyrano de Bergerac) a uměleckou všestrannost Marian prezentuje ve slavné operetě Emmericha Kálmána – Čardášová princezna a Polské krvi Oskara Nedbala. V GoJa Music Hall zazářil v muzikálu Bídníci a Fantom opery. V roce 2008 započal svou sólovou dráhu a v roce 2010 vyšlo Marianovo první sólové CD, na kterém spojuje populární písně, operní i muzikálové hity.

Všechny koncerty se konají v 18 hodin ve velkém sále
Dělnického domu, Kopečná 23, Odry.


!! ŠETŘETE S PŘENOSNOU ABONENTKOU !!!

Cena přenosné abonentky: 1.700 Kč
Cena jednotlivých koncertů: 430 Kč


Výhody předplatného:

Výběr nejlepších míst v sále
Úspora oproti zakoupení jednotlivých vstupenek
Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)

 

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

 

Kontakty na předprodej:

Dělnický dům v Odrách, p. o.
Kopečná 23, 742 35 Odry
Kulturní a hotelová manažerka
+420 736 196 576, e-mail: info@delnickydumodry.cz

www.setkanizanru.cz

 

Změna programu vyhrazena.

Všechna práva vyhrazena © 2020 GLOBART s.r.o.