≡ Menu

 

MKS Letovice ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o. uvádí

Kruh přátel hudby Letovice

Koncertní sezóna 2015-2016

 

Středa 7. 10. 2015 v 18:30 h, sál MKS Letovice

Kytarový mág Lubomír Brabec

Lubomír Brabec foto.jpg

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším českým interpretům. Začínal na housle a ke kytaře se dostal až ve svých 13 letech. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music  a světově proslulém Early Music Centre. Je hostem různých TV pořadů a rozhlasových studií, spolupracuje s nejrenomovanějšími orchestry, pěvci i sólisty. Jeho diskografie obsahuje více než 30 titulů a populární jsou také jeho výlety do světa populární a jazzové hudby.

Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu  a techniky a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa. Svými  strhujícími výkony a přirozenou virtuozitou si získává obdiv koncertní veřejnosti. Pozornost medií pak často upoutávají  jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity.  Jako první hudebník na světě uskutečnil  v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.

Cena: 190 Kč

 

Středa 11. 11. 2015 v 18:30 h, sál MKS Letovice

Flétna a klarinet z rukou talentů

Anežka Vargová - flétna, Jan Czech - klarinet, Radim Pančocha - klavírní spolupráce

Laureáti mnoha domácích a zahraničních soutěží nabídnou pestrý program od klasiky po současnost. Mezi nejvýznamnější úspěchy Anežky Vargové patří 1. cena na Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka v Brně (2014), finálová účast na Mezinárodní flétnové soutěži v Budapešti (2013), 1. cena na mezinárodní soutěži Antona Ebersta v srbském Novem Sadu (2011), 1. cena na mezinárodní soutěži PRO BOHEMIA (2010), 1. cena na Mezinárodní soutěži dechových nástrojů v polské Wroclavi (2009). Šestkrát sólově vystoupila s Jihočeskou komorní filharmonií a v zahraničí (Francie, Polsko, Itálie) a je členkou Orchestrální akademie České filharmonie a Filharmonie Brno.

Klarinetista Jan Czech je vítězem soutěží Concertino Praga, Concerto Bohemia a Czech Clarinet Art v Hořicích, držitelem 2. cen z Markneukirchener Wettbewerb, Concorso Internazionale di Musica „Marco Fiorindo“ a italského Carlinu a mnoha dalších. Jako sólista účinkoval ve Dvořákově síni Rudolfina v rámci cyklu „Josef Suk uvádí mladé talenty“ s Pražskou komorní filharmonií a Českým komorním orchestrem. Absolvoval turné po Itálii, Americe, Spojených arabských emirátech a se Severočeskou filharmonií Teplice absolvoval prestižní turné „Toyota Classics“ po Vietnamu, Kambodži, Malajsii a Bruneji. Od září 2014 je členem Orchestrální akademie České filharmonie.

Cena: 120 Kč

 

leden 2016 v 18:30 h, sál MKS Letovice

Novoroční koncert s přípitkem starosty

Moravské klavírní trio a operní hosté

Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello, Kseniya Suprunovich - soprán (Bělorusko), Pavel Katsiushyn - baryton (Bělorusko)

TRIO_V_PLAMENECH.jpgSuprunovich + Katsiushyn.jpg

Moravské klavírní trio, ve spolupráci s renomovanými hosty, operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený také na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií.

Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v z

ahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.

Běloruští rodáci Kseniya Suprunovich a Pavel Katsiushyn jsou absolventy hudební akademie v Minsku a JAMU v Brně). V průběhu studií se zúčastnil množství interpretačních kurzů u osobností, jako jsou Gabriela Beňačková, Peter Dvorský, Eva Blahová, Montserrat Caballe Alain Nonat či Cristian Mihailescu. Na poli soutěžních úspěchů sopranistky zmiňme 2. cenu Pěvecké soutěže Olomouc (2013) a diplom z Mezinárodní soutěže Žďár nad Sázavou, z úspěchů barytonisty pak 1. cenu z Pěvecké soutěže Olomouc (2013), 3. cenu z Mezinárodní pěvecké soutěže Žďár nad Sázavou či zvláštní cenu za nejlepší provedení skladby Josefa Foerstera z Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Z jeho jevištních rolí zaujal jako Evžen Oněgin ze stejnojmenné Čajkovského opery či Morales z Bizetovy „Carmen“, dále se představil také jako Eleckij Neptun v „Bouři“ H. Purcella, hrabě Robin v „Tajném manželství“ D. Cimarosy, Jezdec v „Lancelotovi“ L. Fišera, Eleckij v Čajkovského „Pikové dámě“ nebo Alexandr z opery „Dvakrát Alexandr“ Bohuslava Martinů. Na jeho operní úspěchy navazuje i koncertní činnost v České republice, na Slovensku, v Bělorusku či Itálii. Sopranistka koncertovala mimo uvedené též v Německu, Rakousku a Slovensku a má pedagogické zkušenosti např. jako hlasový poradce Českého filharmonického sboru.

Více informací: www.moravskeklavirnitrio.cz

Cena: 150 Kč

 


Středa 17. 2. 2016 v 18:30 h, sál MKS Letovice

CELLOMÁNIE & Virtuózní show se zvukovými efekty 

Štěpán Švestka – violoncello, looper, harmonizér

Cellománie 2.jpg

Bravurní hráč a jeden z nejvyhledávanějších českých violoncellistů mladé generace Štěpán Švestka přichází s úplnou novinkou na poli profesionální české klasické scény. Zvuk violoncella kombinuje s fantastickými zvukovými efekty za použití dvou špičkových zařízení – looperu a harmonizéru a pro diváky připravil virtuózní show atraktivních klasických a populárních hitů. V každé půlce v jiném převleku předvede vlastní originální úpravy skladeb, jako jsou Vivaldiho Čtvero ročních dob, Pachelblův kánon, Cacciniho Ave Mariu, Montiho Čardáš, Libertango či songy Don´t Worry Be Happy od Bobbyho Mc Ferrina a další od U2, Coldplay a předvede i zcela výjimečné kombinace dvou skladeb v jedné.

Více informací: www.cellomanie.cz

Cena: 120 Kč

 


Středa 16. 3. 2016 v 18:30 h, sál MKS Letovice

Camerata Brunae

Jiří Bělík – umělecký vedoucí, Martino Hammerle-Bortolotti – baryton

Komorní soubor Camerata Brunae  je složen z instrumentalistů Janáčkovy opery v Brně, Filharmonie Brno, kteří se dlouhodobě zabývají interpretací komorní hudby. Základem repertoáru souboru se staly triové barokní sonáty. Camerata Brunae  uvádí na svých koncertech hudbu baroka a klasicismu. Široký repertoár souboru je dán nepřeberným množstvím skladeb, které byly v tomto období pro toto obsazení napsány. Instrumentální a vokálně instrumentální skladby s poutavou a svěží melodikou tvoří zajímavou formu večera. Zpěv je doprovázen cembalem a violoncellem (basso continuo); také však koncertantními nástroji (flétna, hoboj, housle).                    

Cena: 150 Kč

 


Středa 20. 4. 2016 v 18:30 h, sál MKS Letovice

Klavírní recitál laureátky Olgy Punko

Zvláštní host vítěz klavírní soutěže Amadeus Radek Bagár 

Olga Punko foto.jpg

Olga Punko pochází z Petrozavodska v Rusku, kde žila do svých 6 let. Prvních úspěchů dosáhla na ZUŠ - tituly laureáta na ostravské soutěži Pro Bohemia, na mezinárodní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte v Ústí nad Labem a na soutěži Prague Junior Note v Praze. Úspěchy slavila i s komorním triem, účast na soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu jí celkem třikrát vynesla titul laureáta a absolutního vítěze. V roce 2004 byla Magistrátem města Havířov oceněna titulem Talent roku. Několikrát vystoupila jako sólistka s Janáčkovou filharmonii v Ostravě. Ve studiích pokračovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze u Mgr. Iriny Kondratěnko a posléze Janáčkově akademii v Brně u prof. Aleny Vlasákové. Je vítězkou uznávaných mezinárodních soutěží, např.: 1. cena Concorso Marco Fortini v Bologni, 1. cena Piano seasons v Praze, 1. cena Wiener Classics ve Vídni, kde také získala cenu Grand prix a zvláštní cenu za provedení skladeb S. V. Rachmaninova, apod. Posledním velkým úspěchem byla soutěž v Římě, kde obdržela 2. cenu. Věnovala se i čtyřruční hře, kde získala 1. cenu a titul absolutních vítězů na soutěžích ve Vídni a Bologni.

Radek Bagár ( nar.  23. 9. 2004) studuje klavír od 6 let na ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně ve třídě Jeleny Kapituly. V roce 2012 získal 1. ceny v mezinárodní soutěži mladých klavíristů do 11 let Amadeus a  v prestižní celostátní soutěži Prague Junior Note, po které se zúčastnil festivalu vítězů v Českem Krumlově. O rok později koncertoval jako sólista  na  festivalu Mozartovy děti se symfonickým orchestrem Brněnské filharmonie, se kterým též absolvoval velký dvoudenní hudební projekt Dva hlasy – dva světy – dvě kultury významné osobnosti Idy Kelarové. V roce 2014 zvítězil ve 4. kategorii v mezinárodní soutěži Amadeus včetně Ceny pro nejlepšího brněnského účastníka a v tomtéž roce získal i 1. cenu Soutěž žáků ZUŠ České republiky a 2. cenu Mezinárodní soutěže Ústí nad Labem a nahrával pro Český rozhlas.
Rok 2015 přinesl opětovné vítězství v soutěži AMADEUS a Cenu za nejlepšího brněnského a nejlepšího českého účastníka.

Cena: 120 Kč

 

 

Středa 18. 5. 2016 v 18:30 h, sál MKS Letovice 

BAROCK & Barokní a rockové hity

Adam Malík – elektrická kytara, Pavel Wallinger – housle, Komorní orchestr Musici Boemi

Plakát BAROCK malý.jpg

Zbrusu nový pořad renomovaného komorního orchestru s kytarovým mágem Adamem Malíkem, frontmanem úspěšné ACDC revival kapely. Poznejte úžasné propojení rockové muziky, kterou poslouchají stovky milionů posluchačů po celém světě s úžasným světem barokních velikánů. Hudební projekt zasahuje emoce nejširší skupiny obyvatel od fanoušků rockových kapel až po znalce filigránského umění v oblasti klasické hudby. Profesionální kytarista Adam Malík s akademickým hudebním vzděláním a klasický komorní orchestr z členů profesionálních brněnských těles v čele s koncertním mistrem Filharmonie Brno nabízejí lákavé spojení drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců podpořených cembalem ve slavných skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim a Johannem Sebastianem Bachem či rockových legend jakými byli QUEEN či AC/DC.  

Komorní orchestr Musici Boemi vznikl v roce 2002 v Brně s cílem kvalitně interpretovat hudbu všech slohových období od baroka až po současné žijící autory. Je složen z předních hráčů významných českých hudebních těles. Soubor spolupracoval s umělci zvučných jmen (Pavel Šporcl, Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Gabriela Demeterová, Ivan Ženatý, Jiří Stivín, Alfréd Strejček, Josef Somr, Richard Novák, Richard Samek, Stanislav Macura, Eva Maria Riedl, …) a pravidelně se věnuje účinkování na koncertech a festivalech doma i v zahraničí (Mendt Meets Mozart, Svatováclavský festival, Brněnský varhanní festival, Setkávání nové hudby, Setkání žánrů aj.). Repertoár souboru má stěžejní zaměření v baroku (A Vivaldi, J. S. Bach, G. F. Händel), české komorní tvorbě (A. Dvořák, J. Suk, L. Janáček, B. Martinů) a nevyhýbá se ani dílům českých soudobých skladatelů (P. Novák-Zemek, J. Šťastný-Graham, P. Pokorný, P. Sýkora) či cross-over projektům (Classic Meets Jazz). V minulosti spolupracoval též s rakouským skladatelem, aranžérem a producentem Johnnym Bertlem na MM festivalu v St. Pöltenu (2006) a exkluzivně též na přehlídce proslulé britské značky Agent Provocateur na zámku Neuwaldegg ve Vídni (2009). Komorní orchestr Musici Boemi je oceňován odbornou kritikou zejména pro precizní souhru, entuziasmus mladého ansámblu a stylovou vyváženost v celé šíři svého repertoáru. Uměleckým vedoucím souboru je koncertní mistr Filharmonie Brno Pavel Wallinger.

Cena: 150 Kč

 

Změna programu vyhrazena.

 

Ceny předplatného:

děti v doprovodu rodičů a studenti uměleckých škol ZDARMA

přenosná abonentka pro 1 osobu 690,- Kč 

přenosná abonentka pro 2 osoby 1180,- Kč

 

Výhody předplatného:

1) Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty

2) Úspora 280 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu

3) Úspora 760 Kč při koupi abonentky pro 2 osoby

4) Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem 
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)

Předprodej vstupenek a abonentek:

MKS Letovice, Nová 71/1, tel. 516 474 422 

nebo před jednotlivými koncerty

 

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, tel. 548531618, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Letovice.
Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.