≡ Menu

Jupiter club ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART s.r.o.

KRUH PŘÁTEL HUDBY VELKÉ MEZIŘÍČÍ

KONCERTNÍ SEZÓNA 2014-2015

Cyklus koncertů je pořádán pod záštitou starosty města Velkého Meziříčí.
Koncerty se konají za podpory Nadace Českého hudebního fondu Praha.


Zahajovací koncert

Cikánský houslový virtuóz Ivan Herák s cimbálovou kapelou
www.dabelskyvirtuoz.cz

Úterý 14. 10. 2014 v 19 h, Jupiter club

Plakát maličká.pngIvan Herák patří k nejvyhledávanějším českým cikánským houslovým virtuózům. Studoval na Konzervatoři v Topolčanech u ruského profesora Oleg ter Martirosova. Jako žádaný primáš několika cikánských kapel se plně věnuje koncertní činnosti na českých i zahraničních pódiích a vyhlášených festivalech po celé Evropě (Menuhinův festival - Gstaad Švýcarsko, Martinu Festtage - Basilej Švýcarsko, České doteky hudby, Concentus Moraviae, Sinti Roma, Celoslovenský festival romských primášů). Na svém kontě má řadu nahrávek a spolupracuje s uznávanými kulturními osobnostmi, jakými jsou Jaroslav Svěcený, Zuzana Lapčíková, Yvetta Blanarovičová, Iva Bittová, Ida Kelarová, Lubomír Brabec a další. Jako sólista vystupuje též s Talichových komorních orchestrem, pro něhož vytvořil řadu transkripcí.
Dojemná houslová sóla v kontrastu s divokými rytmy a strhujícími sóly či schopnost plynule mixovat různé hudební proudy jsou trumfy, s nimiž tento technicky zdatný hráč fascinuje nadšené posluchače. V průběhu koncertu zazní za doprovodu cikánské cimbálové kapely virtuózní skladby i teskné balady pro sólové housle převážně z maďarské, rumunské, slovenské cikánské lidové tvorby s prvky klasicko-romantické hudby.
 
Vstupné: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Ukrajinský pianista Kostiantyn Tyshko

Čtvrtek 27. 11. 2014 v 19 h, Jupiter club

Tyshko foto malIČKÁ.jpgKostiantyn Tyshko se narodil v roce 1991 v Kyjevě, kde započal v pěti letech studium hudby, jež dále rozvíjel na Specializované střední hudební škole Mykoly Vitalijoviče Lysenka. Ve studiu klavírní hry pokračoval na Čajkovského hudební akademii, opět v rodném městě a poté na JAMU ve třídě Jana Jiraského. Kostiantyn získal mimo jiné v roce 2002 první místo na V. mezinárodní soutěži Vladimira Horowitze v Kyjevě a o rok později „Bronzového louskáčka“ na IV. mezinárodní televizní soutěži pro mladé hudebníky v Moskvě, dále ceny v soutěžích Grand Prix v Litvě, Karla Czerného v Praze aj. Jako sólista vystoupil s orchestry na Ukrajině, dále v Litvě, Mexiku, Německu a České republice, zúčastnil se mnoha festivalů a kurzů a působí též jako pedagog.

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

 

Novoroční koncert s přípitkem starosty

Moravské klavírní trio a operní hosté

Jana Ryšánková – klavír, Jiří Jahoda – housle, Miroslav Zicha – violoncello, sólistka tokijské opery Miki Isochi, další sólista v jednání
www.moravskeklavirnitrio.cz

Středa 14. 1. 2015 v 19 h, Jupiter club

画像 054 – kopie.jpgMoravské klavírní trio, ve spolupráci s renomovanými hosty, operními sólisty, představí svátečně laděný program, zaměřený také na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru. Koncert jistě potěší všechny generace diváků, kteří se chtějí první dny v novém roce se sklenkou v ruce pobavit při vtipných hereckých výstupech pěveckých hostů a poslechnout si řadu krásných melodií.
Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno. Za dobu své existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas. Nepřehlédnutelnou činností souboru je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií, pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.
Rodištěm Miki Isochi je japonská Chiba. Zpěv vystudovala na Státní vysoké umělecké škole v Tokiu u N. Ihary. Po úspěšném absolutoriu si doplnila vzdělání postgraduálním studiem na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Výmaru ve třídě V. Hrubé-Freibergrové a M. Hoffa. Začala se podílet na operních projektech jako členka souboru tokijské Nikikai-opery, kde současně získala zkušenosti operní pěvkyně. Miki Isochi je držitelkou 1. ceny pěvecké soutěže v Chibě a 2. cen z mezinárodních soutěží „Banrino-cyojyohai“ a „La splender Gesangwettbewerb“. Její sólový repertoár zahrnuje mnoho mší (Mozart, Vivaldi,…), Beethovenovu Devátou a Mahlerovu Druhou symfonii, Mozartovo Requiem, z oper jmenujme Carmen, Falstaff, Kouzelná flétna, Orfeo, Werther, Gianetta, La Clemenca di Tito a mnoho dalších.

Vstupné: 200/150Kč (děti, studenti, senioři)

 

Dámské dechové trio Trifoglio

Jana Černohouzová – klarinet, Denisa Propilková – fagot, Jana Kopicová - hoboj

Čtvrtek 5. 3. 2015 v 19 h, Jupiter club

trifoglio.jpgPůvabný dámský soubor Trifoglio neboli "Trojlístek" z Prahy nabídne pestrý repertoár od klasiky až po originální úpravy moderní a populární hudby. Členky tria jsou vítězkami národních i mezinárodních soutěží. Nejsou však pouze sólovými a komorními hráčkami. Každá z nich příležitostně hostuje v některém z českých nebo zahraničních orchestrů (orchestrální akademie v Pražské komorní fillharmonii, Orchestr mladých Evropské unie (EUYO), Moravská filharmonie, Berg). Repertoár tria obsahuje jak klasické kusy (W. A. Mozart, L. van Beethoven), hudbu 20. století (E. Schulhoff, H. Tomasi), tak skladby českých skladatelů (F. X. Dušek, F. V. Kramář, B. Martinů, K. Slavický) a různé transkripce s mezižánrovým přesahem.
 
Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Kytarový mág Lubomír Brabec

Středa 15. 4. 2015 v 19 h, Jupiter club

Image2Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším českým interpretům Začínal na housle a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music a ve světově proslulém Early Music Centre. Je oblíbeným hostem různých TV pořadů a rozhlasových studií. Spolupracuje s nejrenomovanějšími orchestry, pěvci i sólisty na celém světě. Jeho diskografie obsahuje více než 30 titulů a oblíbené jsou také jeho výlety do světa populární a jazzové hudby. Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa. Svými strhujícími výkony a přirozenou virtuozitou si získává obdiv koncertní veřejnosti. Pozornost medií pak často upoutávají jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.
 
Vstupné: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Jahodové duo

Pavla Jahodová - violoncello, Jiří Jahoda – housle
www.jahodoveduo.cz

JAHODOVI Picassa velká.jpgVroucí smyčce, sladké melodie, radost, romantika, láska. Je čas na nové emoce, pozitivní energii, příjemné pocity, ale také vášeň, temperament, které přinese manželské smyčcové duo. Jiří Jahoda
je zakladatelem souboru Moravské klavírní trio. Vystudoval brněnskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně v houslové třídě prof. A. Sýkory. V roce 1994 byl jedním ze zakládajících členů Pražské komorní filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. V letech 1995 až 2001 zastával funkci vedoucího skupiny II. houslí ve Státní filharmonii Brno a do roku 2006 byl koncertním mistrem orchestru Městského divadla v Brně. Pavla Jahodová je absolventkou JAMU v Brně, podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem, Komorním orchestrem Musici Boemi a Městským divadlem v Brně. Natočila snímky pro Český a německý rozhlas a televizi.
 
Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Změna programu vyhrazena.

Ceny předplatného:
zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 350,- Kč
(dítě do 15 let, student do 26 let)
přenosná abonentka pro 1 osobu 590,- Kč
přenosná abonentka pro 2 osoby 990,- Kč
 
Výhody předplatného:
1)    Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
2)    Úspora 460 Kč při koupi dětské či studentské abonentky
3)    Úspora až 460Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
4)    Úspora až 555Kč na osobu při koupi abonentky pro 2 osoby
5)    Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
(platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)
 
Slevy:
50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky Kruhu přátel hudby držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě. /abonentka je nepřenosná/
 
Předprodej vstupenek a abonentek:
Jupiter club, s.r.o., Náměstí 17, 594 01 Velké Meziříčí, telefon: 566782004, 566782001, e-mail: program@jupiterclub.cz, www.jupiterclub.cz
 
Dramaturgie a marketing:
umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, tel. 548531618, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz
 
Partneři:
Nadace Český hudební fond, Český rozhlas Brno, Národní divadlo Brno
 
Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ Velké Meziříčí. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.
 

www.hudbamezirici.cz