≡ Menu
Úvodní strana » Projekty » Aktuální projekty » Setkání žánrů 2015-2016

SETKÁNÍ ŽÁNRŮ
Koncertní sezóna 2015-2016


Program:

Čtvrtek 8. října 2015 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Legendární multiinstrumentalista Jiří Stivín

Hosté: Edita Keglerová (cembalo), Jaroslav Šindler (kytara) 

Jiří Stivín2.jpg

Program: Multiinstrumentalista Jiří Stivín okouzluje publikum ve významných sálech a na festivalech po celé Evropě. Do Brna přiveze hosty – cembalistku Editu Keglerovou a kytaristu Jaroslava Šindlera.

Jiří Stivín studoval kameru na FAMU, ale po absolutoriu se věnoval výhradně hudbě. Jeho hudební projev charakterizuje nespoutanost, improvizace, časté střídání hudebních stylů. V letech 1970 – 73 účinkoval jako člen, sólista a nakonec i dirigent činoherního orchestru Národního divadla v Praze. Od osmdesátých let se především se souborem Collegium Quodlibet hojně věnuje provozování skladeb klasické hudby. Věnuje se také tvorbě hudby pro film a divadlo. Pravidelně na konci listopadu organizuje koncert k poctě sv. Cecilie v Dvořákově síni pražského Rudolfina a ve Všenorech u Prahy pořádá improvizační víkendy zaměřené na hudební, výtvarné a multimediální aktivity. Dne 28. 10. 2007 mu prezident ČR Václav Klaus udělil Státní vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění.

Vstupné: 260/220 Kč (děti, studenti, senioři)

Videoukázka:

 


Čtvrtek 12. listopadu 2015 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Ukrajinský klavírní virtuóz Kostiantyn Tyshko

Tyshko anonce.jpg

Program: Absolvent Čajkovského hudební akademie v Kyjevě, vítěz kyjevské mezinárodní soutěže Vladimira Horowitze a držitel „Bronzového louskáčka“ mezinárodní televizní soutěže v Moskvě ohromí skvělou technikou.

Kostiantyn Tyshko se narodil v roce 1991 v Kyjevě, kde započal v pěti letech studium hudby, jež dále rozvíjel na Specializované střední hudební škole Mykoly Vitalijoviče Lysenka. Ve studiu klavírní hry pokračoval na Čajkovského hudební akademii, opět v rodném městě a poté na JAMU ve třídě Jana Jiraského. Kostiantyn získal mimo jiné v roce 2002 první místo na V. mezinárodní soutěži Vladimira Horowitze v Kyjevě a o rok později „Bronzového louskáčka“ na IV. mezinárodní televizní soutěži pro mladé hudebníky v Moskvě, dále ceny v soutěžích Grand Prix v Litvě, Karla Czerného v Praze aj. Jako sólista vystoupil s orchestry na Ukrajině, dále v Litvě, Německu a České republice, zúčastnil se různých festivalů (Mexico 2010 aj.) a kurzů a působí též jako pedagog a vysokoškolský asistent. 

Více informací o Kostiantynu Tyshkovi najdete: ZDE

Vstupné: 200/160 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Čtvrtek 10. prosince 2015 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Česká Carmen Andrea Tögel Kalivodová

hostem Moravské klavírní trio 

Kalivodová Andrea.jpg

Program: Přední česká mezzosopranistka a sólistka Státní opery v Praze a renomované Moravské klavírní trio uvedou známé operní árie v originálních úpravách a zabrousí i do operety.

Andrea Tögel Kalivodová vystudovala konzervatoř v Brně a hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Ve Vídni absolvovala stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst a zúčastnila se tam také mezinárodních mistrovských kurzů. Na základě 1. ceny nadace Emy Destinové v Londýně koncertovala v Covent Garden. Vystupovala se sólistou Metropolitní opery Leo Nuccim, na galakoncertu ke vstupu České republiky do EU ve vídeňském Konzerthausu a na dalších významných akcích. Hostuje v Národním divadle moravskoslezském, v opeře v Ústí nad Labem, ve Státním divadle v Košicích (role Carmen). Od roku 2002 spolupracuje se Státní operou Praha a od roku 2003 zde působí jako sólistka. Je častým hostem médií, vystupuje v televizi a v rozhlase. Rovněž se intenzivně zapojuje do charitativních projektů, k nejvýznamnějším patří podpora IKEMu – pacientů s plicní arteriální hypertenzí a sdružení CEREBRUM, které pomáhá lidem po poranění mozku. V roce 2012 prodělala nezhoubné nádorové onemocnění. Překonala jej a je si vědoma toho, že jí změnilo životní hodnoty.

Více informací o Andrey Tögel Kalivodové najdete: ZDE

Více informací o Moravském klavírním triu najdete: ZDE

Vstupné: 260/220 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Čtvrtek 18. února 2016 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Ďábelský houslový virtuóz Ivan Herák s cikánskou kapelou

www.dabelskyvirtuoz.cz

Plakát maličká.png

Program: Jeden z nejvyhledávanějších českých cikánských primášů s klasickým hudebním vzděláním vykouzlí dojemná houslová sóla prostřídaná divokými rytmy a virtuózními kreacemi převážně z maďarské, rumunské, slovenské cikánské lidové tvorby.

Ivan Herák patří k nejvyhledávanějším českým cikánským houslovým virtuózům. Studoval na Konzervatoři v Topolčanech u ruského profesora Oleg ter Martirosova. Jako žádaný primáš několika cikánských kapel se plně věnuje koncertní činnosti na českých i zahraničních pódiích a vyhlášených festivalech po celé Evropě (Menuhinův festival - Gstaad Švýcarsko, Martinu Festtage - Basilej Švýcarsko, České doteky hudby, Concentus Moraviae, Sinti Roma, Celoslovenský festival romských primášů a řada dalších). Na svém kontě má řadu nahrávek a spolupracuje s uznávanými kulturními osobnostmi, jakými jsou Jaroslav Svěcený, Zuzana Lapčíková, Yvetta Blanarovičová, Iva Bittová, Ida Kelarová, Lubomír Brabec a další. Jako sólista vystupuje též s Talichových komorních orchestrem, pro něhož vytvořil řadu transkripcí. Dojemná houslová sóla v kontrastu s divokými rytmy a strhujícími virtuózními sóly či schopnost plynule mixovat různé hudební proudy jsou trumfy, s nimiž tento technicky zdatný hráč fascinuje nadšené posluchače.

Více informací o Ivanu Herákovi najdete: ZDE

Vstupné: 200/160 Kč (děti, studenti, senioři)

 

Čtvrtek 7. dubna 2016 v 19 hodin, Společenské centrum Bystrc

Hvězdné muzikály s herci Městského divadla Brno

Program: Průřez úspěšnými muzikálovými inscenacemi v podání oblíbených herců brněnské muzikálové scény. Zazní výběr ze světoznámých muzikálů Jesus Christ Superstar, Evita, Vlasy, West Side Story, Bídníci, Chicago, Cats, Rebelové, My Fair Lady, Fantom opery a dalších. 

Muzikály jsou populární formou představení, které spolu kombinuje divadelní prvky a klade přitom důraz na hudbu. Díky neustále popularitě tohoto žánru se nejen v České republice, ale i po celém světě mohou diváci podívat na živé vystoupení s často hvězdným obsazením. Tváře herců z populárních televizních pořadů, seriálů a inscenací tak získávají role v lidmi oblíbených představeních na prknech, která znamenají svět. Naživo tak lze spatřit známé, i teprve se známými stávající herce, zpěváky a tanečníky.


Vstupné: 260/220 Kč (děti, studenti, senioři)

Koncerty se konají ve Společenském centru Bystrc, Odbojářská 2, Brno.

www.bystrc.cz

 

Změna programu vyhrazena. 
 


 

Hudební cyklus Setkání žánrů láká k objevování kouzla hudby nespoutané konvencemi. V podání  špičkových umělců  projdete množství hudebních stylů a zažijete nová dobrodružství. 


Ceny předplatného: 

  • zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 490,- Kč
  • (dítě do 15 let)
  • přenosná abonentka pro 1 osobu 690,- Kč
  • přenosná abonentka pro 2 osoby 1190,- Kč 


!!! POZOR !!! Stávajícím abonentům rezervujeme jejich místa pouze při zakoupení nového abonmá od 30. 3. do 16. 4. 2015 do zahájení koncertu.

 

Výhody předplatného: 

  1. Výběr nejlepších míst v sále a jejich rezervace na všechny koncerty
  2. Úspora 490 Kč při koupi dětské/studenstké abonentky
  3. Úspora 490/290 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu 
  4. Úspora 1170/770 Kč na osobu při koupi abonentky pro 2 osoby 
  5. přednostní právo nákupu abonentky na další sezónu na Vaše stávající oblíbené sedadlo v sále 


Slevy:

50% ze vstupného na jednotlivé koncerty a ceny abonentky držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a jedné doprovodné osobě k ZTP/P (abonentka je nepřenosná). 


Předprodej vstupenek a abonentek:

pokladna Společenského centra, po-čt 16-19 h, Odbojářská č. 2, tel.: 546 224 320, 546 211 924, e-mail: okul@bystrc.cz, www.setkanizanru.cz

TIC, Radnická 1, po-pá 10-18 h, tel.: +420 542 210 863, vstupenkybrno@ticbrno.cz

 

Hlavní pořadatel:

Městská část Brno-Bystrc, www.bystrc.cz
 

Dramaturgie a marketing:

umělecká agentura GLOBART s.r.o., MgA. Jiří Jahoda, tel. 548531618, mobil: 603840013, e-mail: info@globart.cz, www.globart.cz

 

Mediální partneři:

loga Český rozhlas Brno, Rádio Proglas


Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci SZUŠ Mgr. Radmily Chmelové v Bystrci a ZUŠ Františka Jílka. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho uměleckého školství.
 

www.setkanizanru.cz