≡ Menu

Přehled nové sezóny 2018-2019 zde

Setkání žánrů Odry 2017-18

Dělnický dům v Odrách ve spolupráci s uměleckou agenturou GLOBART pro Vás připravilo
atraktivní koncertní řadu Setkání žánrů 2017-2018.

Slavnostní zahajovací koncert Inspirace šansonem 3. 10. 2017
Jana Musilová - zpěv, Petr Malásek - klavír

společné foto.jpgPopulární herečka Městského divadla Brno, moderátorka, dabérka a především zpěvačka s nezaměnitelným hlasem spolu s oblíbeným pianistou pěveckých hvězd Vás zavede do světa šansonu.

Petr Malásek je klavírista a skladatel, syn slavného klavíristy a skladatele Jiřího Maláska a manžel herečky Dany Morávkové. Odborné vzdělání završil na pražské AMU v oboru klavír a skladba. Dlouhodobá klavírní spolupráce jej pojí s Hanou Hegerovu, Lucií Bílou, Martou Kubišovou a Jaroslavem Svěceným. Těžištěm Maláskovy umělecké činnosti je skladba. Komponuje především scénickou hudbu pro film, divadlo a televizi. V roce 2003 byl nominován na filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší hudba.

Vstupné: 250 / 200 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

Madamme de Paris 15.  11. 2017 
Radka Fišarová s kapelou

Radka Fišarová – zpěv,  Aliaksandr Yasinski – akordeon, Miroslav Linka - kytara, Ondřej Kabrna - klavír,  Tomáš Liška, Petr Dvorský či Jan Greifoner – kontrabas v alteraci, Radek Doležal – bicí nástroje

13.jpgJedna z nejlepších českých šansoniérek v novém pořadu s vůní Francie zazpívá české i francouzské šansony nejen z repertoáru Édith Piaf  či francouzské filmové melodie.

Radka Fišarová byla členkou světoznámého souboru Bambini di Praga, posléze folkové skupiny Fišle. Ve dvanácti založila vlastní country skupinu Auris, s níž natočila dvě CD a získala vítězství na Dětské portě, Trampských portách, finále ve Folkovém kvítku. Natočila desku s Miroslavem Horníčkem, spolupracovala s populárními orchestry Karla Vlacha či Felixe Slováčka. Po studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka začala Radka Fišarová s Jazzovým triem s programem Malá pocta velké Edith. Talentovaná Radka Fišarová si zahrála a zazpívala většinou stěžejní role v řadě muzikálů. Jmenujme např. Vlasy, Edith, vrabčák z předměstí, Kleopatra, Lucrezia Borgia, Rebelové, Elixír, Mamma Mia, Kat Mydlář. Představila se i před televizní kamerou, a to např. v seriálech Šípková Růženka, Redakce nebo Pojišťovna štěstí.


Vstupné: 280 / 200 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

Kytarový mág Lubomír Brabec 29. 11. 2017
hostem sopranistka Karolína Žmolíková             

Český kytarový virtuóz  a oblíbený host televizních pořadů a rozhlasových studií si ke spolupráci přizval půvabnou mladou sopranistku.

Lubomír Brabec foto.jpgLubomír Brabec patří k uznávaným koncertním kytaristům. Hru na kytaru vystudoval na konzervatoři v Plzni a v Praze u Milana Zelenky. V roce 1980 pak pokračoval v mistrovském studiu v Británii na Royal Academy of Music a v Early Music Centre díky stipendiu od britské vlády. Jeho interpretační umění je velmi široké, zabírá pestrou škálu loutnové a kytarové literatury. Spolupracuje s řadou pěvců a sólistů či  hudebníky z oblasti populární hudby/Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Lucie Bílá, Petr Dvorský, Štefan Margita, Daniel Hůlka, Kateřina Englichová, Pavel Šporcl, Jiří Bárta, Lubomír Malý, Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Aleš Bárta a další/. Za své působení také upravil pro kytaru stovky děl jiných autorů. Brabcova mistrovská aranžmá tak rozšířila možnosti kytary, jak v oblasti sólového, tak doprovodného či komorního nástroje. Karolína Žmolíková je nadějná mladá česká sopranistka, která se představila například v titulní roli Mozartovy první opery Bastien a Bastienka, jako Ludmila v inscenaci Smetanovy Prodané nevěsty  nebo jako Dona Anna v Mozartově Donu Giovannim. Je vítězkou písňové soutěže Bohuslava Martinů a v roce 2013 získala třetí cenu v Duškově pěvecké soutěži. Za své největší úspěchy považuje vystoupení ve Španělském sále v Praze, v Requiem za Václava Havla v Pražské křižovatce, na festivalech Dvořákova Nelahozeves a Jičín, město pohádky, v Mozartově Requiem s Vernum 2013 Ensemble, opakované koncertní šňůry s Ústřední hudbou armády České republiky nebo koncerty s Lubomírem Brabcem či Jaroslavem Svěceným.

Vstupné: 250 / 150 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

Novoroční koncert s přípitkem  11. 1.  2018

Moravské klavírní trio (Jiří Jahoda – housle, Jana Ryšánková – klavír, Miroslav Zicha – violoncello), operní sólisté v jednání

TRIO_V_PLAMENECH.jpgRenomované trio ve spolupráci s párem operních pěvců uvede svátečně laděný program slavných árií a duet. O přestávce jsou všichni hosté zváni k tradičnímu novoročnímu přípitku.   

Moravské klavírní trio ve spolupráci s operními hosty představí svátečně laděný program slavných árií a duet. Trio vzniklo v roce 1997 a za dobu své existence absolvovalo stovky koncertů v ČR i v zahraničí. Kromě klasického triového repertoáru je stěžejní činností souboru spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Štefan Margita, Eva Urbanová, Andrea Kalivodová aj.), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.                           

Vstupné: 250 / 200 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

Sólo pro koncertního mistra Filharmonie Brno 14. 3.  2018   
Pavel Wallinger (housle), Renata Ardaševová (klavír)

wallinger.jpgVynikající houslista, filharmonický koncertní mistr a vážený pedagog Janáčkovy akademie múzických umění v Brně vystoupí s neméně uznávanou pianistkou.

Pavel Wallinger je od roku 1992 koncertním mistrem Filharmonie Brno, s níž účinkoval v největších světových metropolích, natáčel pro různé rozhlasové a televizní společnosti a velká hudební vydavatelství a spolupracoval s proslulými dirigenty. Věnuje se intenzivní komorní a sólové hře v ansámblech doma a v zahraničí a od roku 2006 působí jako pedagog na JAMU v Brně. Renata Ardaševová je vítanou sólistkou mnoha koncertních řad a festivalů doma i v zahraničí.  Účastnila se pravidelně mezinárodního projektu České sny, mezinárodních festivalů Concentus Moraviae, Janáčkův Máj,  Pražské jaro, Ohridske Leto v Makedonii, společně s orchestrem  National des Pays de la  Loire podnikla turné po Francii. Její umění znají také posluchači v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Bulharsku, Velké Británii, Holandsku, Dánsku, Lotyšsku, Turecku a v dalších zemích. Pedagogicky působí na JAMU v Brně.

Vstupné: 200 / 100 Kč (děti, studenti)

----------------------------------------------------------------------------------

Opera divas 9. 4. 2018
Andrea Kalivodová – Tereza Mátlová – Pavlína Senić

Jedinečný trojhlas předních operních pěvkyň, které jsou spojeny se scénami Národního divadla a Státní opery představí publiku svůj hlasový obor prostřednictvím známých muzikálových a operetních melodií.

Opera divas.pngOpera divas  je prvním dámským operním triem v Čechách!!! Doménou Opery Divas je široký výběr repertoáru nejen z klasické hudby. Společné skladby si nechávají "šít přímo na tělo" a na objednávku, aby každá mohla mít prostor pro specifiku a přednost svého témbru. Exkluzivní pěvecké dámské trio Opera divas vzniklo v roce 2015., vlastně pro radost kývly na účinkování při společných vánočních koncertech, které měly velmi kladnou odezvu diváků a kritiky. Proto se také rozhodly ve své spolupráci nadále pokračovat. Umělkyně zpívají  společně za klavírního doprovodu a vystoupení prokládají svými sólovými skladbami. Posluchači se tak mohou těšit na Cohenovo Hallelujah, O sole mio, Funiculi Funicula, úryvky z operety Hraběnka Marica, Čardášová princezna, Netopýr, nebo z muzikálu Cats, Fantom Opery, West Side Story, My Fair Lady a mnoho dalšího.

Vstupné: 280 / 200 Kč (děti, studenti)

 

!!! ŠETŘETE S PŘENOSNOU ABONENTKOU !!!

Cena přenosné abonentky do 31. 5. 2017:
pro jednotlivce 900 Kč / 700 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 1680 Kč / 1100 Kč (děti, studenti)

Cena přenosné abonentky od 1. 6. do 15. 9. 2017:
pro jednotlivce 1000 Kč / 800 Kč (děti, studenti)
pro dvojice 1880 Kč / 1200 Kč (děti, studenti)

Předprodej bude zahájen 4. 4. 2017.


Výhody předplatného:

  1. Výběr nejlepších míst v sále
  2. Úspora až 610 Kč při koupi abonentky pro 1 osobu
  3. Úspora až 1340 Kč / 1000 Kč při koupi abonentky pro 2 osoby
  4. Zasílání pozvánek a informací k předplatnému e-mailem
    (platí pouze při uvedení e-mailové adresy do přihlášky)

Kontakty na předprodej:

Kancelář DD Odry tel. 556 731 428, e-mail: delnicky.dum@seznam.cz 

Taťána Bosáková – tel. 603 105 353, Radomíra Goldová – tel. 603 559 678 

www.setkanizanru.cz

Všechny koncerty se konají v 18 hodin ve velkém sále
Dělnického domu, Dělnická 23, Odry.

Nad rámec programu krátce vystoupí před některými koncerty talentovaní žáci ZUŠ. Těmito produkcemi v souvislosti s koncerty špičkových umělců podporujeme unikátní vzdělávací systém našeho hudebního školství.

Změna programu vyhrazena.

Všechna práva vyhrazena © 2017 GLOBART s.r.o.