≡ Menu

Jubilejní 40. reprezentační právnický ples 
10. 3. 2012 v hotelu International v Brně

 
Ples se koná pod záštitou ministra spravedlnosti 
JUDr. Jiřího Pospíšila.

děkanka Právnické fakulty Masarykovy univerzity
prof. JUDr. Naděžda Rozehnalová, CSc.
prezidentka Exekutorské komory ČR
JUDr. Jana Tvrdková
předseda Ústavního soudu ČR
JUDr. Pavel Rychetský

prezident Notářské komory v Brně
JUDr. Zdeněk Ryšánek

předsedkyně Nejvyššího soudu ČR
JUDr. Iva Brožová

prezident Soudcovské unie ČR
JUDr. Tomáš Lichovník
předseda Nejvyššího správního soudu ČR
JUDr. Josef Baxa
prezidentka Unie státních zástupců ČR
JUDr. Lenka Bradáčová, Ph.D.
Veřejný ochránce práv
JUDr. Pavel Varvařovský
prezidentka Unie podnikových právníků ČR
JUDr. Marie Brejchová, LL.M.
nejvyšší státní zástupce
JUDr. Pavel Zeman
a výbor městského sdružení
Jednoty českých právníků v Brně
předseda České advokátní komory
JUDr. Martin Vychopeň    
 

 
zvou své spolupracovníky, kolegy,  studenty i absolventy Právnické fakulty Masarykovy univerzity a nejširší veřejnost na tradiční společenskou akci s následujícím programem:

 

Hlavní sál - slavnostní program 19.30 - 2.30h

Jedinečný program, na kterém zazní průřez úspěšnými muzikálovými inscenacemi v podání hvězd brněnské muzikálové scény. Zazní výběr ze světoznámých muzikálů Jesus Christ Superstar, Evita, Vlasy, West Side Stoty, Bídníci, Chicago, Cats, Rebelové, My Fair Lady, Fantom opery a dalších děl. Broadway Band Brno založil koncertní mistr orchestru Městského divadla v Brně František Školař a působí v něm zkušení hráči orchestru Městského divadla Brno. V orchestru jsou zastoupeny všechny sekce, které jsou pro muzikálové produkce potřebné. Základ tvoří rytmika, dále nástroje dechové a barevnost dodává skupina smyčcových nástrojů. Za krátkou dobu své existence má Broadway Band Brno za sebou několik úspěšných koncertů z muzikálového repertoáru, a to zejména v Brně či pražském Rudolfinu. S BBB spolupracují hvězdy muzikálového nebe z Mětského divadla Brno, např. držitelé prestižní ceny Thalie v oboru muzikál - Radka Coufalová, Petr Gazdík a Petr Štěpán či mediálně známá jména - Jitka Čvančarová, Jana Musilová a Petra Jungmanová. 

JANA MUSILOVÁ

Jana Musilová.jpgVystudovala gymnázium a Katedru syntetických divadelních žánrů na JAMU Brně. Následně získala angažmá v Městském divadle Brno, kde dodnes působí. V rámci muzikálových a koncertních představení vystupovala s divadlem v Německu, Holandsku, Švýcarsku, Itálii, Slovinsku, Slovensku, Španělsku a Portugalsku.
V letech 1997/98 a 2002/03 získala cenu Křídla, což je cena Městského divadla Brno pro nejpopulárnější herečku sezóny, která je udělovaná na základě ankety diváků. Hostuje také na jiných scénách. V roce 1992 účinkovala v muzikálu Les Misérables v pražském Divadle Na Vinohradech po boku Lucie Bílé, Heleny Vondráčkové, Jiřího Korna a dalších.. Dále ji můžete vidět v G-studiu v Brně, kde účinkuje v projektu VIVA MUSICAL LIVE a VIVA MUSICAL II. a kde také nastudovala roli sestry Marie Huberty v muzikálové komedie JEPTIŠKY I a II.
Již několik let se úspěšně věnuje dabingu (za dabing získala i cenu). Její nejznámější dabingovou rolí je agentka Dana Scully ze seriálu Akta X. Mezi další zajímavé projekty patří seriály Pobřežní hlídka, Dallas, Doktor z hor, Příteli můj, Future Fantastic (G. Anderson), Star trek, Stockinger, filmy Čokoláda, Podoby lásky, Max a Kevin (G. Anderson), Doháníš mě k šílenství aj. Několikrát natáčela pro Českou televizi a účinkovala v pořadech na Nově a Primě - Rozsudky soudce Ooky, Krutá daň omylu - ze seriálu Detektiv Martin Tomsa, O poklad Anežky České, Potlach, Zpívání na farmě (ČT), Áčko (NOVA), Roztočme to! (Prima) aj.
V roce 2001 pro své diváky a fanoušky připravila vlastní autorský pořad Koncert při svíčkách, který se dočkal 13 repríz. Dlouhodobě také spolupracuje se Státní filharmonií Brno a Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín.
Mezi její nejvýznamnější projekty poslední doby patří koncertní program písní a šansonů francouzských autorů - La vie est merveilleuse - Život je báječný, jakož i vydání stejnojmenného CD, které bylo slavnostně pokřtěno v prosinci roku 2003. O dva roky později natočila spolu se Státní filharmonií Brno desku Hledání – Je cherche, na které jsou opět české i francouzské písně. 
Pravidelně ukutečňuje šansonové koncerty a také muzikálové koncerty s filharmonickými orchestry (Brno, Zlín, Olomouc, Teplice).
V Divadle šansonu v Brně pořádá komorní sólové koncerty s klavírním doprovedem ve spolupráci s vynikajícím hudebníkem, skladatelem a pianistou Petrem Maláskem.


RADEK NOVOTNÝ

foto_Tino Kratochvil 22.jpgMuzikálový herec, zpěvák a tanečník Radek Novotný je absolventem oboru muzikálové herectví brněnské Janáčkovy akademie múzických umění. Již během studia hostoval v Těšínském divadle v titulní roli původního českého muzikálu Romeo a Julie z dílny skladatele Zdeňka Bartáka, v současné době známého jako autora úspěšných pražských muzikálů Děti ráje a Baron Prášil, a v Městském divadle Brno, kam po ukončení studií v roce 2007 nastoupil do angažmá jako sólista zpěvohry. Během svého působení v tomto divadle měl tu čest si zahrát role jako např. Augustina Magaldiho z muzikálu Evita, Ambrosia Kempera v Hello Dolly , Maria ve slavných Bídnících, Georga Zimmera v Probuzení Jara, Pandura Úplatného v muzikálu Jánošík aneb Na skle malované, Šmeldu v legendární inscenaci Stanislava Moši West Side Story, či Nelea v současné době velmi úspěšném muzikálu Mary Poppins. S Městským divadlem pravidelně vyjíždí co by Petr v inscenaci Jesus Christ Superstar, či jako Magaldi v Evitě na zahraniční turné po Německu, Rakousku, Itálii, Holandsku,Lucembursku a Španělsku.
 
Více informací o Radku Novotném: ZDE

 

SALÓNNÍ ORCHESTR BRNO

Salónní orchestr Brno 5.jpg

Zakladatelem je František Školař, koncertní mistr orchestru Městského divadla Brno, členové pak hudebníci a přední zpěváci Městského divadla, Národního divadla nebo Filharmonie Brno. Základ tvoří smyčcové nástroje, které jsou doplněny klavírem, bicími a dechy. Orchestr hraje nejen salónní a operetní klasiky s důrazem na známé taneční melodie. Od roku 1993 vystupuje orchestr při mnoha příležitostech /plesy, rauty, koncertní pořady/ jak v tuzemsku /např. Brno: Besední dům, Místodržitelský palác, Boby-centrum, Grand hotel apod./ tak i v zahraničí /Rakousko, Švýcarsko, Liechtenstein/. Při každém vystoupení nachází S.O.B. mnoho nadšených příznivců – kdo by odolal zatančit si pravý Straussův valčík nebo argentinské tango či poslechnout si ty nejkrásnější operetní melodie?

Více informací o orchestru: ZDE

 

Vložky do hlavního programu


SHADOW QUARTET & SEMIFINALISTÉ TALENTMÁNIE
Hudební show v netradičním podání & Jak se tvoří rekord v rychlém hraní

Shadow Quartet ořez.jpg

Tato jedinečná formace hudebníků vznikla ke konci 90. let jako reakce na stávající tvář klasické hudby. Záměrem tohoto seskupení je tedy interpretace klasické hudby v netradičních úpravách. V širokém repertoáru této kapely dále nechybí hudba filmová, muzikálová a populární. Vystoupení je doprovázeno vtipnými glosami a jinými legráckami, kterými si čtveřice mladých sympatických umělců získává publikum všech generací. Za posledních pět let působení Shadow Quartetu na hudební scéně jsou nepřehlédnutelné vystoupení s umělci jako např. Zuzana Norisová, Jiří Korn, Janek Ledecký, Lenka Filipová a další.
Asi k největším úspěchům těchto vynalézavých hudebníků patří zápis do Guinessovy knihy rekordů za nejrychlejší interpretaci virtuózní skladby Let čmeláka skladatele N. Rimského-Korsakova.


Více informací o souboru: ZDE

 

TANEČNÍ UKÁZKY KLASICKÝCH A LATINSKOAMERICKÝCH TANCŮ V PODÁNÍ TANEČNÍCH MISTRŮ

dance 4.jpgTaneční pár skupiny „A“ Jan Rybárik a Jessica Baldelli jsou aktivními tanečníky národní třídy ve standardních tancích.  Pár je pravidelným účastníkem mistrovství ČR a letos se dostal dokonce do semifinále MČR! A budou chtít určitě zamířit ještě podstatně výš. Na mezinárodních soutěžích se jim daří porážet i mnohé výborné páry včetně finalistů z našeho mistrovství. Velmi dobře nás reprezentují i na významných zahraničních soutěžích typu IDSF v Evropě. Obrovský úspěch zaznamenali v březnu 2011 v Rumunsku na Evropském poháru, kde se jako reprezentanti ČR dostali do semifinále soutěže. Velkým úspěchem je i finálová účast na Mistrovství ČR družstev STT 2009 a 2010. Vzhledem ke své všestrannosti mají vysokou třídu (A) i v latině. Mezi jejich nejoblíbenější tance patří quickstep a valčík.

 

 

Videoukázky:

 

 

 

Interclub - hlavní program 19.30 - 24.00h

KAPELA FANTAZIE

fan_10.jpgTaneční kapela FANTAZIE, byla založena v roce 1998. Hraje převážně taneční hudbu (evergreeny, 60-90. léta, současný POP, ale i dechovku). Kapelníkem je Jiří Šváb ml. z Polánky, absolvent pražské konzervatoře a hudební fakulty JAMU v Brně. Fantazie vystupuje na různých společenských akcích, jako jsou plesy, taneční zábavy, karnevaly, svatby, VIP večírky atd. Repertoár kapely umožňuje účinkování jak v ČR, tak i v zahraničí. Kapela hrává v Německu a Rakousku.

 

Interclub - taneční párty s DJ 24.00 - 4.00h

DJ GEORGE S

George S - Jiří Kratina foto.jpgGeorge S, občanským jménem Jiří Kratina, se o elektronickou taneční muziku začal zajímat už jako malý uličník.Vyrůstal v době, kdy rádiím vládlo oldscool disco, které ho bavilo, ale postupem času začal objevovat i jinou, více undergroundovější muziku. Ta se mu zalibila natolik, že jí v době, kdy dostal své první PC a nainstaloval Fastracker, začal produkovat. Na střední škole (2000/2001) pak společně se svým spolužákem založil projekt MODULUS, kterému se věnují dodnes a pod tímto názvem vydal několik tracků na dnes již dobře známé značce Naked Records. Jako dj prezentuje nejen tracky společného projektu, ale také líbivou taneční muziku ve stylech jako je house, electro, progressive, ale nebrání se ani technu nebo breaku. Zároveň jako dj nebo člen projektu MODULUS měl možnost zahrát si na akcích např. 323 night, O'seex nebo Upstream se spoustou významných djs jako Dale Corderoy, Orbith, Hydrophonic, Shaun Baker či Stepan Bruck v klubech Perpetuum, 7.Nebe, Fléda, Teepee apod.
George S trochu jinak:  Vzhledem k širokému hudebnímu záběru měl možnost se prezentovat také na svatbách, narozeninách, rautech a jiných společenských akcích, kde je žádaná muzika všeho druhu. Ve zkratce, je-li třeba pobavit publikum vyžadující např. "oldies, pop, rock, disco, dechovku, " Jirka "zašmátrá" v kufru a pouští.

 

RESTAURACE LUCULLUS - 19.30 - 2.30h

SOUBOJ KLAVÍRNÍCH IMPROVIZÁTORŮ

Duo improvizátorů 7 – kopie.jpg

Dva šarmantní a pohotoví pianisté se již nemohou dočkat Vašich hudebních přání, které vtipnou formou přímo na pódiu po chvilce přípravy zpracují do neuvěřitelných improvizačních kreací. Každý má svůj jedinečný styl a společně Vás dostanou do varu.
Pro Tomáše Ibrmajera patřila už od začátku jeho hudební dráhy improvizace na klávesové hudební nástroje k základním hudebním dovednostem. Již od mládí se projevoval jako nadaný a pohotový hráč na klavír a později i na varhany. Na oba tyto nástroje si postupně vypracoval specifický improvizační styl, založený převážně na klasických formách období baroka, klasicismu a romantismu, nejsou mu však cizí ani non-artificiální výstupy jazzové či rockové. K jeho oblíbeným koncertním číslům patří hra bez přípravy na zadaná hudební témata z publika. Zdeněk Král studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, obor klavír, je absolventem JAMU v Brně, obor kompozice a teorie hudební tvorby. V současnosti koncertuje doma i v zahraničí, spolupracuje s nahrávacími společnostmi a jeho umění reprezentuje bohatá diskografie. Zdeněk Král patří k naší improvizátorské špičce.

 

Více informací o umělcích: ZDE

 

Moderátor celého večera

PETRA POLZEROVÁ

Petra Polzerova foto.jpgPetra Polzerová se narodila v Brně, své dětství a školní léta prožila s rodiči se staršími bratry v malebné vísce nedaleko Brna jménem Žabčice. Po absolvování základní školy vystudovala gymnázium v Brně, navštěvovala jazykovou školu.
Využila možnosti pracovat v komerčním rádiu, takže se její kariéra ubírala mediální cestou. Tři roky působila jako zpravodajka na Rádiu 95,7 (později Rádio Valc), poté necelý rok natáčela reportáže pro hlavní zprávy TV Nova, tři roky pracovala jako redaktorka na Rádiu Krokodýl a nyní je od roku 2000 zaměstnaná jako moderátorka a redaktorka v Českém rozhlase Brno. V České televizi Brno moderovala rok pořad Toulavá kamera, od roku 2005 do roku 2009 ve stejném studiu moderovala Dobré ráno z Moravy a Slezska, od roku 2009 do roku 2011 ve stejném pořadu působila jako moderátorka zpráv. Od roku 2012 spolumoderuje pořad Živě na Jedničce taktéž v České televizi. Kromě toho konferuje společenské akce, tiskové konference, firemní večírky,
plesy atd. Od roku 1995 upravuje dialogy pro dabingová studia. K jejím zálibám patří tanec (8 let profesionálně tančila), zpěv (zpívala s kapelou v Rakousku a Norsku), hudba, četba, sport a vaření. Její práce je jejím hlavním koníčkem.

 

 

 

Vstupenky občanské v ceně 600,- Kč a studentské v ceně 400,- Kč (včetně občerstvení)  lze zakoupit v elektronickém předprodeji od 6. 2. 2012 a v osobním předprodeji od 20. 2. 2012 na Právnické fakultě, Veveří 70, tel. 549497418.
Další podrobnosti na webových stránkách plesu nebo na adrese ples@law.muni.cz